2 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

2 листопада 2020 світ відзначає День усіх душ, Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.

У Білорусі – День пам’яті, в Латинській Америці – День мертвих, у США – День трудової подяки, День фаршированих яєць, у Киргизстані – День працівника культури, на Маврикії – День прибуття індійців, в Японії – День колготок.

У православній церкві 2 листопада вшановується пам’ять святого Артемія Антіохійського, який жив у IV столітті і відомий як християнський святий. Переказ свідчить, що сам Артемій спочатку був воєначальником під час правління імператора Костянтина Великого.

Церковний календар: листопад 2020

Старанної службою він заслужив посаду намісника Єгипту. Незабаром після смерті імператора до влади прийшов Юліан Відступник, який ініціював сильні гоніння відносно прихильників християнської віри. Артемій, в свою чергу, виступив з критикою цієї політики, за що був заарештований і підданий численним мукам. Однак Артемій навіть при сильних знущання не став відкидати свою віру і був обезголовлений. Антіохійська диякониса Аріста перевезла тіло Артемія в Константинополь, де його поховали на території храму Іоанна Предтечі.

У 1073 році частка мощей мученика Артемія потрапила в Києво-Печерську лавру, де знаходиться там і до цього дня. На Русі Артемію часто молилися про позбавлення від випадкової загибелі, вважали його покровителем хворих і немічних, отаманів і воєначальників

2 листопада: традиції і звичаї дня

2 листопада – день отаманів, військових ватажків. Існує повір’я, що на захист людини, народженої в цей день, постає вовчиця. По духу ця людина близька лісу, птахам і звірам.

На Артемія наші предки продовжували підготовку до зими. Жінки квасили капусту, а також готували припаси. Чоловіки зміцнювали огорожі і паркани, щоб захистити будинок не тільки від злодіїв, а й від диких звірів. Вовки взимку особливо небезпечні. Вони можуть нападати на домашніх тварин і людей.

Якщо вовки близько, то просили дзвонаря дзвонити в дзвін. Цей звук відлякував диких звірів і вони йшли геть. Крім цього, господарі перед сном обходили своє житло і дзвонили в невеликий дзвіночок, щоб вночі вовки не напали.

До цього дня потрібно було полагодити паркан. Вважалося, якщо паркан міцний, то і наступний рік буде грошовим. Адже через дірки в паркані витікає все багатство.

По погоді, яка була 2 листопада, можна було визначити майбутню зиму.

Народні прикмети на 2 листопада

  • Вовки голосно виють навколо села – за прикметами, чекай різкого похолодання в найближчі дні
  • Сніг випав на суху землю – скоро встановиться тепла погода
  • Якщо людина народилася 2 листопада, то її талісманом будуть перли. Іменинник, за народними віруваннями, буде наділений здатністю розуміти мову птахів і звірів
  • Гучне виття вовків чується – за прикметами, чекай голоду
  • Модрина скинула голки 2 листопада – скоро випаде сніг і залишиться лежати до весни
  • На деревах 2 листопада видно іній – рік буде неврожайним
  • Вовк дорогу перебіг – чекай нещастя
  • Якщо побудувати в цей день міцний і міцний паркан, то весь рік сім’я буде жити багато, оскільки вважалося, що через дірки в паркані щастя і багатство витікає

Іменини у Артемія, Миколи, Германа, Івана, Леоніда, Олександра, Михайла, Петра, Павла, Герасима та Ірини. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев