19 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

19 листопада 2020 відзначає Міжнародний чоловічий день, День відмови від куріння, Всесвітній день сантехніка, Всесвітній день туалету, Всесвітній день філософії, День жіночого підприємництва.

В Україні – День скловиробника, День працівників гідрометеорологічної служби, у Франції – Свято молодого вина «Божоле нуво», у США – День Роккі і Буллвінкля, «Великий американський димок», День наметового табору, День рівних можливостей, День побажання поганого дня, День газованих напоїв з кофеїном, у Монако – Національний день, на Малі – День звільнення, у Бразилії – День прапора, в Пуерто-Ріко – День відкриття, у М’янмі – Національний день.

Церковний календар: листопад 2020

19 листопада – Павло Льодостав, Варлаам Хутинський

У православній церкві 19 листопада вшановується пам’ять Павла Сповідника, єпископа Малої Азії. За життя Павла йому довелося зіткнутися з численними протестами і нападами, оскільки в цей період проводилася активна діяльність, спрямована проти християнських святинь і прихильників цієї віри. Сам Павло разом зі святим Феофилактом був також схильний до гонінням і переслідуванням, в результаті чого було вбито.

Крім цього, 19 листопада вшановується пам’ять Максима Сповідника і Василя Сповідника. Вони проповідували віру в Христа і хоча не зазнали мученицької смерті, все-таки страждали від гонінь і за своє праведне життя були зараховані до лику святих. У 1797 році була освячена церква в його честь, де стали збирати реліквії, які відносяться до морської історії.

Різдвяний піст 2020-2021

Селяни 19 листопада починали готуватися до зимового риболовного промислу. Вони розбирали снасті, чинили їх і перевіряли. Відправлялися на рибалку і очікували льодоставу.

Цікаво, що в цей час можуть спостерігатися відлиги. Однак не варто обманюватися цим відчуттям – справжні холоди настануть зовсім скоро.

Говорили, що з цієї дати лід, що з’явився на річці, не розтане до весни. Аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближче майбутнє. У народі день називали Павлом Льодоставом. Зазвичай в цей час стояла морозна погода, і річки остаточно замерзали.

Рибалки з цієї дати починали готуватися до зимової риболовлі. Вони розбирали снасті, перевіряли і чинили їх. Відправлялися порибалити і чекали льодоставу. У північних регіонах водяного задобрювали ласощами і монетами. Читали спеціальні замовляння. Ще до прийняття християнської віри на Русі існував дивний і трохи страшний звичай. Стародавні слов’яни вірили, щоб річка швидше льодом покрилася, вона повинна прийняти небіжчика.

Народні прикмети на 19 листопада:

 • Лід промерзає купою на річці – в наступному році хліба буде багато
 • Гладкий лід 19 листопада – буде багатий урожай
 • Снігопад 19 листопада – зима буде сніжною
 • Безвітряна погода 19 листопада – скоро морози будуть
 • У коней хороший апетит – взимку вони не будуть страждати від хвороб
 • Корова дає багато молока – можна сподіватися на хороші надої навіть взимку
 • Червона зоря – буде дощ або сніг. Якщо вона видна ввечері, то на наступний день буде похмура погода
 • Багато зірок видно на небі – прикмета, що буде холод. А якщо зірок практично не видно, то на наступний день можливі снігопади
 • Здається, що зірки знаходяться далі, ніж зазвичай – прикмета, що буде снігопад
 • Гуси купаються у воді – чекай відлиги
 • Зграї ворон і галок кружляють в небі – буде снігопад. Якщо птахи сидять на гілках дерев – буде морозна і вітряна погода
 • Галки голосно каркають – наступний день буде ясним і теплим
 • Вугілля швидко вкривається попелом – буде важка зима з сильними морозами.

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

19 листопада День ангела відзначають:  Ніна, Олександра. Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гаврило, Герман, Клавдія, Микита, Микола, Павло, Серафима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

День працівників гідрометеорологічної служби – отримав статус офіційного державного професійного свята в Україні в 2003 році. Це національне професійне свято для тих, хто так чи інакше причетний до роботи гідрометцентру країни.

Міжнародний день чоловіків – щорічне свято, яке вперше відзначили у 1999 році. Мета цього свята – привернути увагу до гендерної дискримінації і проблеми нерівності. Організатори свята роблять акцент на позитивному впливі чоловіків на сім’ю та виховання дітей.

Всесвітній день туалету . 19 листопада був проголошений Всесвітнім днем туалету в 2001 році на міжнародній конференції, присвяченій проблемам туалетів, що проходила в Сінгапурі. До речі, місце проведення конференції було обрано не випадково: Сінгапур славиться бездоганною чистотою відхожих місць.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев