19 червня церква вшановує День Всіх Святих, а у медиків та фермерів – професійне свято

news

19 червня – Міжнародний день батька та День батька в Україні, День медичного працівника в Україні, Всесвітній день прогулянки, Всесвітній день дитячого футболу, Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, Всесвітній день обізнанності про серповидноклітинну анемію, а також – День фермера.

19 червня у церковному світі відзначається День Всіх Святих. Церковне свято називається тиждень 1-ий після П’ятидесятниці – проходить перша неділя після Трійці.

Цей же день називається тижнем Всіх Святих або Днем Всіх Святих. В останній день Троїцької седмиці прославляються всі святі. Перші згадки про це свято відносяться до IV століття, а в V столітті святкування всіх святих було закріплено за першою неділею після Трійці.

Святі є благодатним плодом Святого Духа, святкування на честь якого проходить як в Трійцю, так і в понеділок після Трійці — Духів день. Відповідно, в неділю, рівно через тиждень, прославляються плоди, які принесло Зішестя Святого Духа.

Для віруючих останній день Троїцької седмиці й переддень посту є важливим святом. Відвідують церкву, моляться як всім святим, так і тим, яких вважають своїми покровителями і захисниками.

За старовинними повір’ями, Троїцька седмиця є Русальної, тобто в цей час особливо активні русалки, яких також називали мавками. З цієї причини не можна купатися до вечора, перебувати на самоті на березі водойм, мочити ноги у воді, щось кидати в воду, смітити, лаятися поруч з озером, річкою, рибалити. Русалки за таку поведінку можуть покарати.

Ставали активними не тільки русалки, а й лісові духи, тому поодинці не варто вирушати в ліс, бо лісовик або інші лісові духи заморочать, можна заблукати, наштовхнутися на хижаків, догодити в болото. Не ходять на риболовлю та полювання.

19 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Віссаріона, чудотворця Єгипетського. Він жив у IV-V століттях в Єгипті та був монахом. З юного віку вів аскетичний спосіб життя, багато подорожував, а пізніше прийняв постриг та взяв обітницю мовчання. Віссаріон також голодував, їв лише раз на тиждень, спав тільки сидяче. За таку міцну духовну силу отримав він від Бога дар чудотворення. Преподобний вмів перетворювати солену морську воду на звичайну, викликати дощ під час засухи.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна дивитися на своє відображення у воді. Русалка може викрасти через таке зображення удачу, благополуччя або навіть серце людини, якщо це чоловік, закохати його в себе, так що людина буде маятися, охолоне до своєї коханої або дружині.
  • Не можна сумувати, віддаватися зневірі — такий настрій може надовго затягнутися.

Прикмети дня

  • Різко похолодало – скоро погода на краще зміниться.
  • Жито або пшениця починають цвісти з верхньої частини — до неврожаю.
  • Бджоли у великих кількостях рояться на квітучих рослинах — день буде теплим і ясним.
  • Голосно стрекочуть коники – до гарної погоди.
  • Бджоли в поля летять з раннього ранку – до сонячного дня.
  • Ясна погода – зерно буде велике.
  • Перепел кричить – до дощу.

Сьогодні іменини відзначають: Георгій, Віссаріон, Іларіон, Сусанна. Не забудьте привітати друзів та знайомих з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев