7 липня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

Сьогодні, 7 липня, у світі відзначають Міжнародний день шоколаду, в Україні – День працівників природно-заповідної справи, в США – Фестиваль «смак Чикаго», День шоколаду, День макаронів, День дайв-бару, День полуничного морозива «Санде», День «Говори правду», День прогулянки батька з дочкою, в Японії – свято любові «Танабата», на Соломонових островах – День Незалежності, в Малайзії – День Всесвітньої спадщини Джорджтауна, в Танзанії – День Саба Саба.

Святкові та вихідні дні у липні 2021: скільки будемо відпочивати та які знаменні дати відзначатимемо цього місяця

7 липня – Івана Купала (Іванов день, Купальська ніч) – одне з головних слов’янських свят, що збігається з Різдвом Іоанна Хрестителя. По доданню – в цей день цвіте папороть, але ось тільки квітки ніхто ніколи не бачив. Купальських обрядів маса – плетіння вінків, прикраса зеленню жител, перестрибування через багаття, обливання водою, ворожіння, нічні безчинства.

Свято Івана Купала бере початок ще за язичницьких часів. У дохристиянські часи в цей час саме відзначали літнє сонцестояння і було прийнято прославляти слов’янського бога сонця Ярила. Також це свято пов’язують зі справжнім буянням природи, яка якраз розквітала на повну силу.

Церковний календар: липень 2021

Відзначають його і деякі європейські країни, але ось тільки за старим стилем, в дні літнього сонцестояння.

З приходом християнства свято не зникло, однак дещо змінилось. Зокрема, після переходу на григоріанський календар дата змістилася на два тижні, адже раніше Івана Купала святкували 24 червня. А замість бога сонця люди почали вшановувати Іоанна Предтечу, який був хрестителем Ісуса Христа.

Весільний календар: сприятливі та несприятливі дати для одруження у липні 2021 року

Яке сьогодні релігійне свято
7 липня відзначається свято Різдва Іоана Хрестителя.

Різдво чесного славного Пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна. Ім’я, яке дали своєму новонародженому синові праведні Захарія та Єлизавета, означає «дар Божий» або «благодать Божа». Розповідає Святе Євангеліє (від Луки), що коли накреслив Захарія слово це на дощечці, минулася йому тимчасова німота, заговорив він, славлячи Господа і пророкуючи, за навіянням Духа Святого, про пришестя незабаром Спасителя, і що стане Іоанн Предтечею Його, аби підготувати люд до прийняття Спасителя. Усі, хто чув про цю подію, у страху й подиві запитували один одного і самих себе: «Що ж буде з цього немовляти?» А з хлопчика виріс муж премудрий і преславний, якого сам Ісус Христос назвав людиною, від котрої немає вищої поміж народжених жонами.

Календар стрижок волосся: липень 2021

Народні прикмети на 7 липня:
Трава дуже сильно пахне – скоро почнеться дощ
Вранці випадає велика роса на Івана Купала – прикмета того, що буде хороший урожай огірків.
Багато зірок в ніч на Івана Купала – буде багато грибів
Дощ під час сінокосу 7 липня – сіну погано буде
Якщо жито на Івана Купала не заколосилося – це поганий знак.

Місячний посівний календар для городника: липень 2021

Що не рекомендується робити 7 липня:
Не можна нікому давати в борг і брати в борг. Вважається, що можна передати в чужі руки своє щастя і добробут.
За легендою в ніч на Івана Купала прокидаються відьми, водяні, русалки та тому подібна нечисть. Тому в цю ніч не можна спати, адже хтось з цих персонажів може зайти в будинок.
Бити домашніх тварин, особливо корів, заборонено. Бо вони дають молоко.
Якщо знайшли гроші, заборонено їх брати. Разом з цими грошами можна принести в будинок всі біди, від яких позбувся попередній власник купюри.

Магнітні бурі в липні 2021 – коли чекати “удару по голові”?

Іменини сьогодні святкують Івани та Іванки, Антон, Микита, Яків, Ян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в липні: хто та коли відзначає День ангела наступного місяця?

0 Комментариев