18 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

18 серпня у світі відзначаються Міжнародний день вина “Піно-нуар”, День інтуїтивної прозорливості, День відкриття гелію, День”Ніколи не здавайся”.

У Таджикистані – День медичних працівників, в Таїланді – День науки, в Казахстані – День Прикордонних військ, в Азербайджані – День прикордонника, в Киргизстані – День військової авіації, в Болгарії – свято танцю паневрітміі, в Австралії – День ветеранів В’єтнаму, День Лонгтан, в Бахрейні – переддень Ашура, в США – День народження Вірджинії Дейр, День пирога з морозивом, День каталогу для замовлення поштою, День поганих віршів, День подружніх пар, в Індії – День посту і духовних практик “Павітропана екадаші”.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 18 серпня вшановує пам’ять преподобного Євстигнея. У народі день назвали Житник.

Святий прожив довге життя. Був римським воїном, співрозмовником святого Василіска і бачив зображений на небі хрест із зірок. Прослуживши 60 років і залишивши військову справу, він віддалився в рідну Антіохію. Там жив праведно, дотримуючись посту, читаючи молитви і відвідуючи храм. Потім до влади прийшов Юліан Відступник, який бажав повернути язичництво, і Євстигній був заарештований. На суді він без страху висловив в очі цареві все, що думає щодо його відступу від Христа. За зухвалі промови Юліан наказав обезголовити старця, якому минуло 110 років.

Церковний календар: серпень 2021

У Київській Русі в цей день славили ячмінь, який навіть в російській мові називали «жито» (від слова «жити»). Його сіяли в повний місяць, поки цвіте калина, на свіжому гної, перечікуючи західний вітер. Вважалося, що якщо під час сівби буде дути західний вітер, то ячмінь зійде худий із малим і мізерним колосом. А ще на Євстигнія-Житника замішували з першого намолоту ячмінний хлібець.

Великим успіхом вважалося знайти 18 серпня стебло з 12 колоссям, який в народі прозвали «житньою маткою». Така знахідка обіцяла удачу у всіх починаннях і багатий урожай. Для цього стебло потрібно було принести додому і зберігати до наступного року, а під час посівної залишити його на полі.

Також збирали цибулю. У будинках розвішували зв’язки з цибулею, вважаючи, що так повітря очищається від бактерій і мікробів. Саме 18 серпня місили хліб із борошна першого помелу, щоб протягом року не відчувати нестачі в продовольстві і зберегти запаси до наступної весни.

До речі, щоб у садівника-городника ніколи спина не боліла, в цей день потрібно було поділитися врожаєм з сусідами.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Народні прикмети на 18 серпня:

Яка погода 18 серпня – таким і грудень буде;
Не можна в полі співати – тільки по дорозі;
П’явки на поверхню води спливають – дощ буде;
Земляні черв’яки виповзли із-під землі – чекай дощу;
Увечері відлуння чується далеко – буде теплий день. Якщо ж відлуння глухе, то наступний день буде похмурим;
Щоб удача супроводжувала у всьому, роботу в цей день потрібно виконувати мовчки;
Чайки купаються у воді – до негоди.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не рекомендується робити 18 серпня

Заборонялося їсти хліб без солі або цибулі (також радили запивати хліб квасом). Наші предки вірили, що цей звичай допоможе жити в достатку і зберегти продовольчі запаси до наступної весни.

Не рекомендується залишати дітей одних в кімнаті. Особливо це стосується тих, кому не виповнилося семи років. Вважається, що темні сили можуть напасти на дитину і наслати на нього страхи, від яких позбутися не вдасться ще дуже довго.


Вікентій, Євстигній, Юхим, Степан, Дарина, Євдокія, Марія, Нонна, Христина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев