18 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

18 лютого 2021 відзначаються Свято всіх легковажних, День Плутона, Всесвітній день управління інформацією.

У США – День випивання вина, День доїння корови під час польоту в літаку, День «Великий палець вгору», День батарейки, День камбали, фаршированої крабами, у Гамбії – День незалежності, в Туркменістані – День дипломатичних працівників, у Непалі – День демократії, в Сьєрра-Леоне – День збройних сил, в Японії – День острівних мов, у Швейцарії – Бернський карнавал.

Церковний календар: лютий 2021

18 лютого православні віряни шанують Святу Агафію – християнську мученицю, яка жила в третьому столітті. Вважається, що вона захищає людей від пожежі.

Народилася Агафія в заможній родині. Про неї дізнався місцевий градоначальник і наказав воїнам привести її. Градоначальник намагався обманом залучити Агафію до язичницької віри, але вона відмовилася. Її засудили до тяжких тортур, але спочатку після мук до Агафії прийшов апостол Петро і залікував всі рани. Коли ж градоначальник розпорядився продовжити тортури, бог навів землетрус, і перелякані мешканці звернулися до мучителя з вимогою припинити знущання над Агафією. Градоначальник відправив її назад у в’язницю, де вона й померла.

У народі вважали, що Агафія протегує рогатій худобі. Саме тому їй молилися за здоров’я тварин, просили зберегти їх від пристріту і порчі. Також 18 лютого – день поминання мертвих. Потрібно помолитися у храмі за їхні душі. Особливо це стосується померлих насильницькою смертю.

У день її пам’яті в церкві освячували хліб із сіллю. У разі пожежі, щоб вогонь відступив, їх кидали у вогонь або у поле.

На Агафію у неврожайні роки зазвичай закінчувалося сіно, і по хлівах починав ходити мор. Корови, яким корму потрібно було найбільше, потерпали від голоду в першу чергу. Тому святій молилися в це свято, щоб вистачило кормів.

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

Народні прикмети й традиції

Морозний день – весна скоро прийде і буде теплою.
Якщо 18 лютого немає снігу – чекайте посуху влітку.
Якщо на Гафію тепло, то зима вже закінчилася – скоро прийде весна.
Якщо на вулиці стоїть морозна погода, – літо буде тепле і без дощів.
Спати в ніч на Гафію не можна, тому що біси в будинок проникнуть.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Що не можна робити сьогодні

Не варто цього дня надто багато працювати;
Не можна нині зловживати алкоголем, а також переїдати;
Не слід сьогодні ходити в гості;
Не гоже цього дня давати гроші у борг.


У четвер, 18 лютого, іменини відзначають Феодосій, Агафія, Василина, Макар, Антон, Євген, а також Парамон. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев