18 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

18 червня 2020 світ відзначає Всесвітній день гармонії, Міжнародний день пікніка, Міжнародний день паніки, Міжнародний день суші, День народження дитячої коляски, Міжнародний день гордості за успіхи аутистів, День стійкої гастрономії.

В Латвії святкують День сиру, у США – День рибалки, День вишневого пирога, День сироварів, День марнотратства, у Молдові – День історика, в Україні – День дільничного офіцера поліції, в Азербайджані – День прав людини, в Єгипті – День евакуації, на Сейшельських островах -День Конституції, у Туркменістані – День працівників органів юстиції.

Православна церква 18 червня вшановує пам’ять священномученика Дорофія Тирського, єпископа. Інші назви свята: «День Волхва-Дорофея», «День сон-трави», «Ніч сон-трави», «Горобині ночі». З Дорофєєва дня ночі стають самими короткими у році. Назви «День/ніч сон-трави» свято отримало за те, що в цей день розпускається ця чарівна та загадкова рослина.

Що сьогодні не можна робити

Особливих заборон 18 червня немає. Не можна просто так збирати сон-траву (простріл), потрібно знати спеціальні замовляння.

Також за народними прикметами, не можна відкладати будь-які незакінчені справи на потім.

Прикмети на 18 червня

Здавна існують погодні прикмети на цей день: – хороша погода – буде хороший урожай зерна; – сильний вітер – літо буде вітряним і дощовим; – якщо всі бур’яни виполоти вранці на Дорофея, то вони, за прикметою, більше не з’являться.

18 червня іменини у Василини, Ігоря, Марка, Анастасії, Костянтина, Леоніда, Феодора, Нікандра, Аполлона, Віктора, Павла, Кіндрата і Галини.

В 1889 році у балтиморське патентне бюро прийшов Вільям Річардсон з ідеєю, що зробила чергову революцію в історії колясок. Він придумав її реверсивну модель, в якій дитина могла сидіти обличчям до того, хто везе коляску, так і спиною до нього. Крім того, Вільям придумав модель осі для маневреності коляски. До того часу осі і колеса були суцільнолиті, що не дозволяло їм повертатися окремо. Колеса в колясці Річардсона могли обертатися на 360 градусів абсолютно незалежно один від одного. З того часу дитяча коляска пройшла цілу еволюцію, перетворившись з громіздкої споруди в зручний засіб пересування. Мода на дитячі коляски виникла в 1840 році, коли англійська королева Вікторія, мама дев’ятьох дітей, захотіла сама гуляти зі своїми малюками по королівському парку. Незабаром коляскою обзавелися всі аристократичні кола Європи. У перших візках до кошику або до короба прикріплювалися три або чотири колеса, а також чіплялася спеціальна ручка, щоб її можна було везти за собою. У них запрягали поні, кіз або собак, щоб вони катали дітей. Були високі коляски на тонких колесах, щоб легко було котити по поганій дорозі, і низькі на маленьких коліщатках, які краще їхали по рівній поверхні. Коляски робили на замовлення, за своєю формою вони були схожі на транспорт для дорослих – карети і диліжанси.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев