17 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

17 жовтня у світі відзначаються Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, Всесвітній день проти травм, День “Надіньте що-небудь несмачне”, Всесвітній день іграшкової фотокамери, День електронних таблиць.

В Україні – День працівників харчової промисловості, в США – День крайнощів, День поетів, День прощення колишнього, День пасти, День другого шансу, День Маллігана, в Аргентині – День вірності, День матері, у Франції – Свято каштана, в Казахстані – День працівників лісового господарства, в Німеччині – Свято врожаю “Кірмес”, на Гаїті – День пам’яті Дессаліна, в Індії – День цифрового співтовариства.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 17 жовтня вшановує пам’ять священномученика Ієрофея Афінського, єпископа. Інші назви свята: “Єрофей”, “Лешегон”.  Наші предки пов’язували цього святого з настанням морозів і буйством нечистих сил. Часто в цю дату випадає іній і перший сніг.

У Єрофєєв день бушує лісовик, тому в ліс в цю дату намагаються не ходити. Також в лісі можна зустріти злого лісового царя. Наші предки вірили, що з 17 жовтня ведмідь починає готувати собі барліг. У цей день корисно пити напої червоного кольору – соки, компоти і вино.

Православне свято 17 жовтня – день пам’яті преподобного Аммона

Аммон походив з Єгипту, народився в сім’ї благочестивих людей. Одружився з богобоязливою дівчиною, переконав її залишитися незайманою. Жило подружжя, як брат з сестрою. 20 років вони прожили в молитві, пості і працях, потім розійшлися. Аммон оселився в пустелі, де пробув ще 22 роки. Навколо нього зібралося багато відлюдників, як і навколо його дружини, яка заснувала обитель у себе вдома. Помер близько 350 року.

17 жовтня – день пам’яті преподобномученика Петра

Петро був єпископом в Капітолії, за переказами постраждав в III або IV столітті. Перед тим, як потрапити до язичників, звернув до Христа свою дружину і онуків. Син імператора, затіявши гоніння на християн, привів Петра до батька. Там мученику відсікли кінцівки, вирвали язик і очі. Після цього спалили.

Церковний календар: жовтень 2021

Що сьогодні не можна робити

 • Наші предки вірили, що 17 жовтня нечиста сила виходить до людей і може нашкодити. Тому без особливої необхідності краще нікуди не ходити і залишатися вдома.
 • Сьогодні не можна нікому довіряти – великий ризик, що вас обдурять.
 • Весілля грати теж небажано – шлюб буде нещасливим.
 • Не можна ходити в ліс, вживати алкоголь. У цю дату не можна рубати дерева і ламати гілки.
 • День важкий, тому не знімайте натільний хрест.
 • Дорога сьогодні вважається небезпечною і непередбачуваною. Водіям не можна поспішати і лихачити.
 • Заборонено переїдати, інакше будуть серйозні проблеми зі здоров’ям.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що можна робити 17 жовтня

Сьогодні християни моляться Ієрофею Афінському, який став єпископом Афін. Ви можете попросити у нього захисту, так як 17 жовтня вважається одним з найнебезпечніших днів у році. Чорні чаклуни сьогодні особливо активні і можуть накликати нещастя на будь-яку людину.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

 • вечірнє небо червоного кольору – до вітряної погоди;
 • сніг пішов сьогодні – зима буде сонячною і морозною;
 • якщо піти сьогодні в ліс – лісовик зашкодить;
 • коні фиркають – зимовий період буде теплим.
 • випав перший сніг – через 40 днів настане справжня зима.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Іменини у Вероніки, Вірінеї, Володимира, Гурія, Павла, Петра, Степана, Михайла, Василя та Дмитра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев