17 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

17 вересня у світі відзначаються всесвітня акція “Очистимо світ”, Міжнародний день безпеки пацієнта, День “Час вийшов”, Міжнародний день вина “Гренаш”, Міжнародний день кантрі-музики.

В Україні – День рятівника, в Італії – Свято сиру, у США – День Конституції і Громадянства, День пам’яті військовополонених і зниклих без вести, День крамаря, День обізнаності про струс мозку, День професійного клінінгу, День гри шаффлборд, День запечене в тесті яблука, День сендвіча “Монте-Крісто”, в Гондурасі – День вчителя, в Анголі – День національних героїв, в Австралії – День австралійського громадянства, у Чилі – День хуасо, в Тонге – День народження кронпринца, в Іспанії – Кінофестиваль в Сан-Себастьяні, День бога Вишвакармы, День Мелільї, в Індії – День визволення Маратвады, День посту і духовних практик “Паршва Екадаші”, в Нідерландах – День пам’яті Голландської операції, у Білорусі – День народної єдності.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 17 вересня вшановує пам’ять ікони Божої Матері, яка в християнській культурі була відома як Неопалима Купина. Вона є захисницею від пожеж і вогню. Інші назви свята: “Дозвільні вила”,”День Вавили”, “Луків день”. 

За переказами, у вигляді охопленого полум’ям, але не спалюваного тернового куща Мойсею явився Бог, щоб закликати пророка вивести народ Ізраїлю з Єгипту. У християнстві Неопалима Купина стала прообразом Богоматері, що символізує непорочне зачаття Діви Марії.

Православні люди вшановують чудотворну ікону Божої Матері з тією ж назвою. У центрі ікони розташовується зображення Марії з немовлям, укладену в восьмикінечну зірку, яка своєю чергою утворена двома чотирикутниками – зеленим (природний колір Купини) і червоним (колір, що осягнув її полум’я).

Церковний календар: вересень 2021

У церкві 17 вересня віряни вшановують пам’ять, українського освітнього та церковного діяча, а також письменника Йоасафа Бєлгородського.

Владика Іоасаф – полтавець, син бунчужного Війська Запорозького козака Андрія Горленка.

Майбутній святитель народився в сім’ї Андрія і Марії Горленків у той час, коли в місцевому храмі йшла Божественна літургія, і був названий на честь святого Іоакима – батька Пресвятої Богородиці.

Батьки мріяли забезпечити своєму первістку чудову освіту й блискуче майбутнє, але Господь сповістив Свою святу волю про майбутнє хлопчика.

Якось теплого літнього вечора Андрій Горленко сидів на ґанку і милувався красою заходу. В останніх променях сонця він побачив за горизонтом на повітрі Божу Матір з Ангелом, і свого Іоакима біля її ніг. Хлопчик ревно молився до Пречистої. До здивованого отця донеслася тиха мова Богородиці: «Тяжіє Мені молитва твоя», і в цей момент Ангел одягнув дитину в архієрейську мантію.

На восьмому році життя майбутній святитель став студентом Київської Могилянської Академії – на той час – єдиного оплоту Православ’я на Русі. Уже на 11-му році свого життя Іоаким Горленко прийняв рішення стати монахом.

Улітку 1748 року, після кончини архієрея, архімандрит Іоасаф був висвячений на єпископа Бєлгородського і Обоянського. Харківська губернія, в яку входив на той час і Білгород, відрізнялася крайньою бідністю населення.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Бідність пастви не давала спокою святителю Іоасафу. Він всіляко намагався допомогти нужденним. Діти духовенства і сироти отримали можливість навчатися в училищах, їм виплачували допомогу.

Перед великими церковними святами святитель посилав свого келійника до найбідніших таємно підкинути мішки з подарунками у віконце або залишити біля ґанку. Одного разу, перед Різдвом, келійник захворів, і святитель переодягнувся в бідний одяг і сам пішов по дворах. Пізньої ночі він повертався додому, і воротар архієрейських палат, побачивши, як якийсь жебрак суне прямо до владики в келію, окликнув його. Але святитель мовчав, боячись, що його впізнають по голосу. Старанний воротар гарненько відмолотив дубиною непрошеного гостя, поки випадково не побачив лице владики Іоасафа. Шокований охоронець приходив до тями, а святитель прослизнув у келію.

Святитель Іоасаф удостоївся отримати від Господа дар духовного прозріння.

Іоасаф спочив 10 грудня 1754 року. Два з половиною місяці після блаженної кончини його тіло у відкритій труні стояло в Свято-Троїцькому соборі, не віддаючись будь-яким змінам або тлінню – преосвященний Іоанн Козлович, призначений Святішим Синодом для здійснення поховання, був затриманий паводком у дорозі. Лише 28 лютого 1755 відбулося поховання святителя. Через два роки були знайдені його нетлінні мощі. Тлін не торкнувся навіть убрання владики, пошкодивши лише частину п’яти на одній нозі.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Народні прикмети й традиції:
Багато лушпиння на цибулі – прикмета того, що зима буде дуже холодною.
Якщо людина народилася 17 вересня, то його талісманом є флюорит.
Якщо миші біжать по підлозі 17 вересня – скоро буде пожежа.
Пожежу віщує заєць, той, що біжить по селу, зозуля, яка летить по селі.
Що не можна робити сьогодні:
Не можна у цей день лаятися;
Не варто сьогодні зловживати алкоголем;
Не можна нині давати гроші у борг;
Не слід у цей день сваритися з сусідами.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

17 вересня, іменини відзначають Афанасій, Донат, Моїсей, Роберт, Федір, а також Юліан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев