16 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

16 вересня  у світі відзначаються свято нелегального пиття, День завитків, кучериків, локонів, волют і вензелів, Міжнародний день охорони озонового шару.

В Італії – День народження Джульєтти, в США – День молитви і скорботи за жертвами урагану “Катріна”, День корабля “Мейфлауэр”, День пам’яті “Дороги сліз”, День історії татуювання, День “Тримайтеся подалі від Сіетла”, День безкоштовного сирного соусу, День м’ятого дощовика, День працюючих батьків, День колекціонування каміння, День папайї, День хліба з корицею і родзинками, День пластиліну “Плей-До”, День підліткової тренування, День гуакамоле, День змішаної сім’ї, у Мексиці – День незалежності, в Ізраїлі – День спокути “Йом-Кіпур”, в Малайзії – День малайзійської федерації, у Хорватії – День пам’яті святої мучениці Євфімії, в Індії – Свято “Рамдев Джаянті”, у Киргизстані – День працівників служби державної охорони, в Папуа-Новій Гвінеї – День незалежності, у Великобританії – День Оуайна Глиндура, в Малайзії – День збройних сил.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 16 вересня вшановує пам’ять двох святих мучениць: Василину і Домну. 

Говорили, що, 16 вересня бажано поквапитися з льоном – його збирали і готували для подальшої роботи. Крім того, прийнято було наводити в будинках порядок, позбавлятися від різного мотлоху, який накопичився протягом літа. Весь зібраний сміття і непотрібні речі спалювали разом з картопляними очистками, це віщувало щастя на весь рік.

Прийнято було не тільки спалювати сміття і усілякий непотріб, але також розвішувати навколо городу, на стовпи, дахи будинків різний мотлох. Вважали, що це захистить худобу, урожай, будинок і двір від нещастя. Мішки з-під картоплі, брудне взуття мили в річці або в будь-який проточній воді, а те, що вже не потрібно, зіпсовано, зламано, спалювали разом з картоплинням. 16 вересня починалися холоди, і селяни поспішали переселитися в будинок з літніх веранд.

Вважається, що старі речі накопичують всі наші минулі нещастя, недоліки і біди. Вони несуть погану енергетику. Тому не можна зберігати мотлох.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Старі і зношені речі викидали або спалювали, звільняючи місця для обновок.

Старі речі спалювали позаду двору. Вважали, якщо разом з ними спалити і картоплиння, то це забезпечить добробут на весь майбутній рік.

Придатні, але непотрібні речі слід в цей день роздати вбогим і бідним.

Старе взуття вішали у хлівах, вважаючи, що це захистить худобу від пристріту

Мішки з-під картоплі і інших овочів мили в річці, сушили і готували для нового сезону. Існувало повір’я, що мішки, так само як і старе взуття слід мити саме в проточній воді, щоб змити негативну енергію.

Вечорами жінки сідали за свої традиційні домашні роботи: пряжу, ткацтво, вишивку і види ручної роботи. Дівчата проводили вечори на посиденьках.

Церковний календар: вересень 2021

Народні прикмети та традиції:
Якщо на Василини тепла днина, то зима буде довгою;
Якщо вдень тримається туман, то всі польові роботи будуть легкими та успішними;
Якщо навколо молодого або повного місяця видно туман, то буде сонячна погода;
Якщо у другій половині дня дощить, то негода затримається на кілька днів;
Якщо птахи літають низько над землею, то погода погіршиться.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Що не можна робити сьогодні:
Не можна лаятися, сваритися та кричати;
Не можна займатися важкою фізичною працею та садівництвом;
Не можна тримати вдома старі та поламані речі;
Не можна відмовляти у допомозі;
Не можна їсти жирну та шкідливу їжу;
Не можна дивитись у дзеркало до світанку.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

16 вересня іменини відзначають Юхим, Петро, Іван, Костянтин та Василина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

 

0 Комментариев