16 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

16 квітня 2021 року у світі відзначаються день Чарлі Чапліна, Всесвітній день «крапки з комою», Всесвітній день голосу, День «Врятуйте слона».

В Італії – День італійського еспресо, у США – День грибів, День орхідеї, День піжами на роботі, День бібліотекаря, День прийняття рішень у системі охорони здоров’я, День очищення вашої аптечки, День яєць «Бенедикт», День рахівників, День соціальної мережі «Foursquare», у Данії – День народження королеви, у Вірменії – День працівника поліції, в Угорщині – День пам’яті жертв Голокосту, в Алжирі – День знань і науки, у Болгарії – День першої Конституції (День юриста).

Церковний календар: квітень 2021

Народне свято Микита Водяний відзначається 16 квітня (дата за старим стилем – 3 квітня). У православній церкві в цей день вшановують святого Микиту Сповідника, настоятеля Мидикійського монастиря.

Святий Микита жив у VIII-IX століттях. Він народився у Віфінійському місті Кесарії в християнській родині. На восьмий день після народження залишився сиротою. Мати померла, а батько став ченцем. Хлопчика виховувала бабуся. Вона прищепила йому любов до православної віри. З юних років Микиту призначили послушником до затворника Стефану і віддали на службу в храм. За наполяганням свого вчителя хлопчик відправився в Мидикійський монастир.

Преподобний Микита Сповідник / Фото з відкритих джерел

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Через сім років служби в тій обителі Микиту висвятили на священика. Ігумен Никифор побачив святість молодого монаха і передав йому управління монастирем. Своє рішення настоятель прийняв через важку і тривалу хворобу, яка не дозволяла йому повною мірою виконувати свої обов’язки. Після смерті преподобного Никифора монахи одностайно обрали новим настоятелем Микиту.

Господь наділив його даром чудотворення. Микита повернув мову глухоніму юнаку, вигнав бісів з двох жінок, повернув розум божевільному, зробив багато інших чудес.

Коли прийшов смутний час іконоборчої єресі, імператор покликав до себе багатьох ігуменів, в тому числі і Микиту. Правитель хотів привернути їх до розкольництва. Микита встояв сам і не дав своїм братам вчинити злочин єресі. За це їх кинули до в’язниці.

Вдруге настоятеля кинули в ув’язнення після того, як не вийшло його обманом змусити змиритися з іконоборством. Шість років він провів у в’язниці, де продовжував творити дива. У 824 році Микита помер.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

З 16 квітня починає активно танути сніг. Крижини гуляють по річках. Тому в цей час уважно стежать, щоб повінь не завдав лиха своїм розливом. Передбачити заздалегідь, наскільки підніметься вода, можна по розташуванню гнізд і кротячих нір.

Прийнято ходити на риболовлю. У цей день прокидається водяний. Вважається, що після довгого зимового сну він в поганому настрої. Тому його необхідно задобрити гостинцями. Якщо цього не зробити, то водяний зі злості передавить всю рибу, залишить рибалок без улову, а сам попливе в інше місце. З півночі йому несуть вино, горілку, хліб, кашу, курячі тельбухи, в надії умилостивити дух води.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Що не можна робити сьогодні

Не можна розводити в будинку безлад.
У цей день не можна лінуватися прибирати.
Не можна позичати гроші і виносити з дому цінні речі.
Не варто збирати образи, сваритися, провокувати конфліктні ситуації.
Не рекомендується підходити до водойм з порожніми руками. У народі вірили, що Водяний чекає частувань та може образитися, не отримавши їх.
Не слід в цей день спостерігати, як собака і кішка б’ються або ганяються один за одним. В іншому випадку незабаром між близькими людьми спалахне сварка. Загасити же конфлікт вдасться не скоро.
Заборонено викидати осколки розбитого дзеркала або скла, інакше разом з ними можна позбутися від своєї краси. 16 квітня їх потрібно зібрати в паперовий пакет і покласти в темне місце на тиждень. Потім можна викинути.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Народні прикмети

Якщо в цей час ще лід не розтанув, то рибалкам весь рік не буде везти з уловом.
Дощ пішов – весна буде довгою і похмурою.
Тривалий гуркіт грому в цей час – чекай погану погоду.
Вітер подув з півночі, чекай дощі.
Після першого грому стало холодно, значить, літо буде холодним.
У цей день побачив зграю птахів – чекай сильний вітер.
Кінь хропіти почав – чекай негоди, а якщо голову вгору закидає, буде дощ.
Вітер з півдня подув – значить, буде хороший урожай і погода.

У п’ятницю, 16 квітня, іменини відзначає Микита. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев