16 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

16 червня 2020 У цей день світ відзначає Міжнародний день морської черепахи, Міжнародний день сімейних грошових переказів, День захисту дітей Африки та Міжнародний день солідарності з народами Південної Африки.

У США святкують День свіжих овочів, День шоколадної помадки, у ПАР – День молоді, в Аргентині – День інженера, в Ірландії – День Блума.

Православна церква 16 червня вшановує пам’ять святого Лукілліана. Цей день також назвали в народі Лук’яном Вітряком або Лукою Вітряним. В цей день звертаються до вітру і просять його пролити благодатні дощі, своєчасні.

День Лук’яна, 16 червня, передував Дню Митрофана, і люди намагалися не лягати спати рано, а прислухалися до подиху вітру. Наприклад, південний вітер 16 червня обіцяв гарний врожай ярих, а північно-західний вітер обіцяв дощове літо.

Східний вітер обіцяв хвороби, а північно-східний – великі вітри влітку. Також 16 червня з’являлися перші паростки у картоплі, чому всі дуже раділи, бо це обіцяло багатий урожай. У православній церкві 16 червня відзначається день пам’яті святого Лукіана, який жив у III столітті на території Антіохії.

У зрілі роки він був язичником і навіть служив богам як жрець. Проте в старості він увірував у Христа і хрестився сам. За життя Лукіан багато проповідував і навіть звернувся до віри своїх слухачів. За доносом євреїв він був схоплений і кинутий до темниці.

Там він зустрівся з чотирма отроками по імені Павло, Діонісій, Іпатій і Клавдій. Вони також прийняли християнство, і саме разом із ними Лукіана кинули в піч. Однак переказ говорить, що Господь зберіг їх життя. Потім мучеників послали до Візантії, і там святий Лукіан був розіп’ятий на хресті, а отроки – обезголовлені.

Що сьогодні не можна робити
Не можна лихословити і сваритися з рідними.
Важку фізичну працю краще відкласти.
Сон з 15 на 16 червня віщий. Він збудеться дуже скоро, але розповідати про нього не варто.
Якщо на вулиці негода, то не варто виходити на вулицю, залишайтеся вдома.
Також сьогодні не варто укладати угоди. Краще обміркуйте все ще раз.

Прикмети на 16 червня
Здавна існують погодні прикмети на цей день: – дощ – до великого врожаю грибів; – південний вітер – погода буде доброю; – туман – до сонячної погоди.
Якщо бобри проявляють сильну активність, то це віщувало дощ
Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів
Північно-західний вітер віщує сиру погоду і приносить хвороби
Собака мало їсть або їсть траву і погано спить – до дощу
Туман вранці стелиться по воді – до сонячної погоди
Гроза в цей день обіцяє поганий збір сіна.

Іменини у Лукілліана, Клавдія, Іпатія, Павла, Діонісія, Дмитра, Лукіана, Іулиана, Павла і Михайла.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Ілюстрація REUTERS

16 червня – День народження «Пепсі-Коли». У 1893 році молодий фармацевт Калеб Бредхем з Нью-Берна (штат Північна Кароліна) створив фармацевтичну суміш з газованої води, цукру, ванілі, рідкісних олій і горіхів коли. Незабаром вона стала продаватися в аптеках як веселить, зміцнює і сприяє травленню напою. Через п’ять років після винаходу Бредхем придумав для неї назву – «Пепсі-Кола», а 16 червня 1903 року зареєстрував його як торговельну марку. Назва була складена з назв інгредієнтів – пепсину (травний фермент) і горіха коли. Незабаром Бредхем організував компанію «Пепсі-Кола Компані». У 1923 році через зростання цін на цукор вона збанкрутувала. Але під час депресії 1930-х років в США «Пепсі-Кола Компані» організувала успішну атаку на ринкові позиції свого головного конкурента «Кока-Коли». Пепсі почали продавати напій в пляшках по 12 унцій за 5 центів. У той час як пляшка «Кока-Коли» обсягом 6 унцій теж коштувала 5 центів. Під час Другої світової війни «Пепсі-Кола» обійшла популярні в той час напої «Royal Crown» і «Dr. Pepper» і стала напоєм номер два після «Кока-Коли». Позиція її збережена і на сьогоднішній день.

Які свята відзначають 16 червня (іменини, народні прикмети)

Визнаючи зусилля трудящих-мігрантів, за ініціативи Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (спеціалізованої установи ООН, що займається мобілізацією фінансових ресурсів з метою збільшення виробництва продовольства і поліпшення становища з харчуванням бідних груп населення в країнах, що розвиваються) – 16 червень 2015 року на відкритті п’ятого Глобального форуму по грошовим переказам і розвитку в Мілані за участю понад 400 політиків, вперше був відзначений Міжнародний день сімейних грошових переказів (GC 38/Resolution 189).

На відкритті цього форуму голова Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку пан Канайо Ф. Нванзе в своїй промові сказав: «Грошові перекази можуть сприяти відновленню структури суспільства, розквіту економічного розвитку і досягненню стабільності, необхідної для побудови світлого майбутнього». Коли настане це «світле майбутнє» звичайно ж не відомо і десь ми це періодично чуємо останні сотні років, проте «темне сьогодення» підказує, що це було б можливо при відповідній волі всіх зацікавлених осіб, а не тільки трудових мігрантів, якої немає і не буде, адже бідність – один з найпотужніших експлуатуємих ресурсів «прогресивного» сучасного соціуму. Міжнародний день сімейних грошових переказів, по ідеї його авторів, покликаний сприяти більш активній співпраці державного, приватного секторів та громадянського суспільства з метою забезпечення максимально ефективного використання фінансових ресурсів, які залучають трудові мігранти в країни, що розвиваються.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев