15 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

15 вересня у світі відзначаються Міжнародний день точки, День “Коли-небудь”, День вільних грошей, День народження екологічної організації “Грінпіс”, День “Зробіть капелюх”, Міжнародний день демократії, Всесвітній день афро, Всесвітній день обізнаності про лімфому.

В Україні – День HR-менеджера, в США – День “Спасибі” День м’ятного лікеру, День шкільного рюкзака, День подвійного чізбургера, День тоста з сиром, День онлайн-навчання, День ирисково-коричного пирога, День фетрового капелюха, День неонатальних медсестер, День пасти “Лінгвіні”, День обслуговуючого персоналу, День сутички з дитячим раком, у Словаччині – Свято Скорботної Діви Марії, в Іспанії – Свято Благочестивої Богоматері, у Великобританії – День битви за Британію, в Гондурасі, Гватемалі, Коста-Ріці, Сальвадорі, Нікарагуа – День незалежності, у Словенії – День злуки Примор’я з Вітчизною, у Мексиці – День пам’яті долоресского заклику до революції, у Таїланді – День Силпы Бхирасри, у Білорусі – День бібліотек, в Азербайджані – День знань.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

15 вересня православна церква вшановує пам’ять мученика Маманта, а також його батьків Феодота і Руфіни. Мати і батько Маманта були знатними людьми, але за відкрите сповідування християнства їх ув’язнили, де вони обидва і померли. Напередодні смерті Руфіна вирішилася від тягаря сином, якого вона доручила Богу. Хлопчика взяла на виховання багата вдова – християнка Амія. Вона ж поховала тіла його батьків. Амія виростила Маманта добрим християнином і освіченою людиною. Володіючи даром красномовства, юнак звернув до своєї віри багатьох однолітків.

Церковний календар: вересень 2021

Про проповіді Маманта донесли правителеві Демокриту, який відіслав юнака до імператора Авреліана. Той спочатку ласкою, а потім погрозами намагався спокусити молодого християнина зі шляху істинного. Коли це не допомогло, імператор піддав Маманта жорстоким тортурам і хотів втопити в морі, але юнака врятував ангел, забравши його на високу гору в пустелі неподалік від Кесарі. Там Мамант заснував церкву і став проводити життя в строгій стриманості і молитвах, допомагаючи християнам в недугах і скорботі.

Що не можна робити цього дня​​​

  • Відмовляти в допомозі
  • Байдикувати
  • Нити і скаржитися

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Прикмети на 15 вересня

На Русі мученика Маманта називали Мамонтієм Овчинником, або Овчарніком, і вважали покровителем овець і кіз. Справа в тому, що коли святий жив в пустелі, до нього приходили дикі кози, яких він доїв і робив з молока сири. У день Мамонтія не належало виганяти худобу з двору, в іншому випадку їй погрожували хвороби та інші напасті. А ось на стіл добре було поставити страви з козячого молока – той же сир.

Від Мамонтія починалися гуляння хлопців. Після закінчення польових робіт всім молодим людям, яким належало йти в рекрути, давали повну свободу і не навантажували жодною працею до самого набору (він зазвичай траплявся в листопаді). Хлопці вбиралися у святковий одяг, ходили в гості один до одного, влаштовували ігри та жартівливі бійки.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

У народі помічали: до Мамонтія черемха повинна була повністю скинути свій літній наряд.

  • Якщо під час вечірнього доїння в корови стало тверде вим’я — наступного дня буде похолодання.
  • Миші риють нори з входом на південь — зима буде суворою.
  • На поверхню річки випливають білі карасі — на дощ.
  • Вересневий дощ, що почався вранці, не буде тривати довго.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

День ангела (іменини) сьогодні, 15 вересня, святкують: Анатолій, Антон, Богдан, Василь, Віктор, Володимир, Герман, Іван, Ксенія, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Серафима, Степан, Федір, Федот, Філіп, Юліан, Юхим. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев