14 листопада – день Кузьми і Дем’яна: що варто знати про цей день та як привітати зі святом іменинників

news

14 листопада святкували Кузьминки осінні. У цей день вшановують Кузьму і Дем’яна – покровителів ремесел, домашньої птиці і шлюбу.

У цей день православні віруючі моляться святим безсрібникам про зцілення від важких хвороб, просять про фізичне і душевне здоров’я для себе і своїх дітей, про подолання труднощів у навчанні. У церквах проходять служби і молебні в пам’ять про святих братів.

Свято також називається “Ковалі” або “Кузьми і Дем’яна”. Брати вважалися покровителями ковалів. Працювати в їх свято вважалося великим гріхом.

На Кузьминки задобрювали дворового, який стежив за домашньою худобою. Для нього варили пшоняну кашу і ставили біля хліва або курника.

Якщо дворовий восени хуліганив і мучив тварин, господар брав мітлу, занурював в дьоготь і залишав у дворі, щоб шкідлива істота забруднилася і припинила бешкетувати.

У цей день закінчували молотьбу. Селяни готували на святковий стіл страви із зерна нового врожаю та курку. Жінки і дівчата обов’язково з’їдали вранці варене яйце, щоб не було безпліддя.

У цей день варто привітати з Днем ангела Кузьму та Дем’яна.

Дем’ян – це чоловіче давньогрецьке ім’я, можливо латинського походження. Є версія за якою ім’я Дем’ян походить від латинського чоловічого імені Damianus, що означає «присвячений Дамии». Дамия – богиня родючості і достатку у грецькій міфології.

Чоловік з ім’ям Дем’ян – це емоційний, товариський і допитлива людина. Він надійний, честолюбний і енергійний, що дуже допомагає йому в житті. Він має розважливістю, чесністю і щирістю. Зовні він завжди веселий і добродушний, але за цією веселістю ховається ранима і самолюбна людина. З друзями він зазвичай доброзичливий, але іноді його дії обумовлені розрахунком.

Дем’ян відрізняється такими позитивними якостями, як спокій, делікатність, практичність, красномовність, добродушність, лагідність і поступливість. Він артистичний і має розвинене почуття гумору, що робить його цікавим співрозмовником.

Іменини: 8 березня, 14 липня, 20 жовтня, 30 жовтня, 13 листопада 10 грудня, 7 березня, 18 жовтня, 3 листопада, 14 листопада, 3 грудня

***

Рано-вранці, до  сходу сонця
Ангел стукав у  віконце
І сказав мені  новину,
Що в Дем’яна іменини!
Бажаю тобі: тихих  зоряних ночей,
Блакитних чи  карих, чи сірих очей,
І щастя  безмежного, щастя людського,
В житті кохати когось, лише одного!!!

***

У Дем’яна нині свято,
Друзів прибуло багато.
Квіти є і подарунки,
І обійми, й поцілунки.
Але головне у тому,
Щоб й надалі цьому дому
Посміхалась Доля щиро,
Щоб жили Надія й Віра,
І Любов, розправив крила,
Кожне серце тут зігріла

***

Дем’ян – ти в нас боєць,
І в роботі молодець!
Люблять всі тебе дівчата,
Липнуть всі, немов ти м’ята,
Ти в нас гордий, не здаєшся,
На любов не піддаєшся!
Хай завжди тобі везе,
І в житті буде усе!

***

Свят у світі є багато.
Іменини – також свято –
Наймиліше від усіх:
Подарунки і пиріг –
Все Дем’ян, усе – для тебе.
Зазирає янгол з неба
На твоє веселе свято
Й ніби хоче нагадати,
Що святий у тебе є
На ім’я, як і твоє.
Він тебе оберігає,
Любить і застерігає:
Любим будь і людям й Богу,
Не цурайсь свого святого –
Й кожен свій день іменин
Відсвяткуй разом із ним.

***

Сильний, мужній і  простий,
Одним словом –  молодий!
Ти найкращий у  нас в світі,
Просто чудо – ти  такий!
Дем’ян, тебе  вітаєм,
З днем народження  твоїм,
І тобі одне бажаєм –
Будь завжди ти  золотим!

***

Я помолюсь за Дем’яна всім ангелам в світі
І попрошу волошку у стиглому житі,
І попрошу здоров’я і щастя для тебе,
Радості світлої, синього неба.
Я попрошу для тебе тільки віри і сили,
Щоби біди тебе не змели, не скосили.
Я попрошу для тебе сили криці і сталі,
Щоб турботи щоденні в дорозі відстали.
Я помолюсь за тебе всім ангелам в світі,
Хай дарують роки тобі довгі і світлі.

***

Вітаю з Днем Ангела тебе, Дем’ян. Хочу побажати, щоб твій шлях завжди був освітлений добром і щастям, щоб в житті було багато радості і любові, щоб в роботі чекав тебе успіх та удача, щоб везіння і благополуччя були твоїми вірними супутниками.

***

З Днем Ангела, Дем’ян. Нехай твій крилатий захисник захистить тебе від негоди, від непотрібного смутку, від дурних ідей, від поганих людей, від злих днів. Нехай в твоєму житті завжди править щастя і любов і нехай твій шлях буде усіяний зірками удачі та надії.

***

Дем’ян! Вітаю тебе з Днем Ангела! Бажаю, щоб твій охоронець завжди був з тобою поруч, оберігав та опікав. Хай щастя і любов, повага і турбота завжди супроводжують тебе у житті! Бажаю щирості, багато радості і сюрпризів!

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю тебе з Днем Ангела. Хочу побажати тобі щирого і справжнього щастя, доброї і незмінної вдачі, великих і незламних успіхів, нереального і великого везіння, міцного і дуже міцного здоров’я. Хай твій ангел вберігає тебе все твоє життя.

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю з Днем Ангела! У це свято бажаю тобі завжди знаходити сили, щоб протягнути руку допомоги нужденним і частіше зустрічати на життєвому шляху таких же добрих і чуйних людей, як ти. Нехай в твоїй душі панує гармонія та любов!

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю тебе з радісним і світлим днем, з Днем Ангела. Нехай твій охоронець завжди тебе оберігає від бід у цьому житті і заздрісних очей, нехай буде твоя душа завжди сповнена любов’ю і щастя, нехай буде неймовірне диво в твоєму кожному дні, нехай веселим і легким завжди залишається твій характер.

***

В цей святковий день вітаю Дем’яна з Днем Ангела. Бажаю йому завжди відчувати підтримку свого ангела-хранителя, а також друзів та близьких. Нехай кожен день посміхається доброю звісткою, а ніч знімає всю втому і забирає неприємності.

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю тебе з чудовим святом – Днем Ангела Дем’яна! Від щирого серця хочу побажати тобі яскравого життя, непереможних сил і міцної віри. Твори добро і допомагай нужденним, не відступай від своїх цілей і прагнень, осягай любов рідних і опромінюй цей світ добротою своєї душі.

***

В День Ангела Дем’яна хочеться побажати миру і благополуччя. Бажаю першості в житті, удачі на будь-якому життєвому шляху. Нехай ясним буде не тільки це свято, але і всі твої дні, нехай радіє твоє серце і дарує близьким любов. Нехай добрий ангел охороняє твій будинок від усього лихого.

***

Від щирого серця вітаю з Днем Ангела Дем’яна. В цей щасливий і радісний день хочу побажати тобі великого успіху на твоєму шляху, великого везіння і благополуччя. Нехай всі цілі будуть досягнуті, нехай друзі тобі будуть вірні й віддані, нехай любов твоя буде взаємною і вічною. Нехай твій ангела покровитель кожну секунду піклується про тебе і вберігає від всього лихого.

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю тебе з Днем Ангела і бажаю тобі завжди з посмішкою зустрічати новий день. Нехай всі бажання виконуються, а віра в краще супроводжує тебе по життю. Нехай твій ангел-охоронець завжди буде з тобою поруч і вберігає тебе від всього поганого.

***

Дем’ян, вітаю тебе з Днем Ангела. Нехай в житті тебе чекає щастя і удача, нехай шлях твій буде світлим і успішний, нехай душа твоя радіє життю, а серце щиро любить і робить добрі справи.

***

Дем’ян. В День твого Ангела Дем’яна хочеться побажати тобі, щоб твоє світле, радісне життя було наповнене любов’ю до ближніх, щастям, добробутом. Нехай близькі завжди радують, друзі будуть поруч і все в житті складається вдало.

***

Дорогий Дем’ян! Нехай твій ангела почує всі твої молитви і допоможе впоратися з усіма негараздами на життєвому шляху! Будь стійким у своїй вірі, допомагай нужденним, прощай людям їх помилки і будь милосердним по відношенню до близьких. Зі святом тебе!

***

Вітаю із днем ангела Дем’яна,
Бажаю тобі успіхів і процвітання,
Хай доля зробить з тебе пана,
І здійсняться сьогодні всі твої бажання!

***

Нехай у день твого святого,
Ангел сил додасть до всього,
Щоб життя не було сірим,
Хай додасть наснаги й віри,
Перемог на кожнім кроці,
Досягати без вагання,
З днем ангела Дем’яна,
Прийми привітання!

***

Посміхнися нам, Дем’яне,
Ти й насправді Богом даний
Любий нам усім.
Твій характер,
Твоя вдача,
Промінь сонечка неначе,
Зігріва завжди наш дім!
Раді ми тебе любити,
Твоя теща, жінка, діти,
Твій поважний тесть,
Довгу оду оттакенну
Всі ми радісно й натхненно
Склали нині в твою честь.

***

Побажання я Дем’яну
Враз дістану я з карману,
Я тепер пожартував,
В голові його тримав:
Нехай виконуються мрії,
Й здійсняться всі надії!
Бажаю щастя я тобі,
І будь завжди ти на коні!

***

Ой, Дем’янчик, мій, Дем’ян,
Я для тебе все віддам,
Щоб щасливим завжди був,
І щоб правду лише чув!
З святом я тебе вітаю,
Грошей торбу я бажаю,
Щоб тебе і скрізь, і всюди
Радісно стрічали люди!

***

Вітаю з Днем Ангела Дем’яна. Нехай ангел тебе не покидає, нехай удача від тебе не відходить, нехай мужність веде тебе до благородної перемоги. Від щирого серця бажаю здоров’я, любові, благополуччя, миру, радості, міцних сил і першості у всьому. Хай щастить!

***

Дорогий Дем’ян. Вітаю тебе з Днем твого Ангела і від усієї душі бажаю міцних сил, мудрості, наполегливості, віри в себе і постійного прагнення тільки до перемоги. Нехай на серці не буде прохолоди, нехай в житті завжди горить вогник любові і мужності, а твій ангел-охоронець вберігає тебе від всього лиха.

 

 

Чоловіче ім’я Кузьма походить від давньогрецького імені Космас, близького за змістом слова «коваль». Спочатку це було ім’я Косма, яке потім поступово перетворювалося в імена Косьма, Козьма і Кузьма.

Ім’я Космас можна також перевести на українську  мову, як «світ», «всесвіт» або «прикраса». Тому ім’я Кузьма іноді перекладають, як «будівельник світу».

Покровителями імені вважаються святі чудотворці Косма і Даміан Азійські. Ці святі допомагають хворим, зцілюють від хвороб і сприяють весіллях і ремесел, таким, наприклад, як ковальське ремесло або рукоділля.

Іменини: 15 січня, 6 лютого, 3 березня, 8 березня, 1 травня, 21 червня, 23 червня, 14 липня, 31 липня, 2 серпня, 11 серпня, 16 серпня, 6 вересня, 10 вересня, 26 вересня, 5 жовтня, 18 жовтня , 23 жовтня, 25 жовтня, 27 жовтня, 30 жовтня, 11 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада 8 грудня 15 грудня

***

Дорогий Кузьма. Вітаю тебе з радісним і світлим днем, з Днем Ангела. Нехай твій охоронець завжди тебе оберігає від бід у цьому житті і заздрісних очей, нехай буде твоя душа завжди сповнена любов’ю і щастя, нехай буде неймовірне диво в твоєму кожному дні, нехай веселим і легким завжди залишається твій характер.

***

Дорогий Кузьма. Вітаю тебе з Днем Ангела. Хочу побажати тобі щирого і справжнього щастя, доброї і незмінної вдачі, великих і незламних успіхів, нереального і великого везіння, міцного і дуже міцного здоров’я. Хай твій ангел вберігає тебе все твоє життя.

***

В День Ангела Кузьми хочеться побажати миру і благополуччя. Бажаю першості в житті, удачі на будь-якому життєвому шляху. Нехай ясним буде не тільки це свято, але і всі твої дні, нехай радіє твоє серце і дарує близьким любов. Нехай добрий ангел охороняє твій будинок від усього лихого.

***

З Днем Ангела, Кузьма. Нехай твій крилатий захисник захистить тебе від негоди, від непотрібного смутку, від дурних ідей, від поганих людей, від злих днів. Нехай в твоєму житті завжди править щастя і любов і нехай твій шлях буде усіяний зірками удачі та надії.

***

Кузьма. В День твого Ангела Кузьми хочеться побажати тобі, щоб твоє світле, радісне життя було наповнене любов’ю до ближніх, щастям, добробутом. Нехай близькі завжди радують, друзі будуть поруч і все в житті складається вдало.

***

Дорогий Кузьма. Вітаю тебе з чудовим святом – Днем Ангела Кузьми! Від щирого серця хочу побажати тобі яскравого життя, непереможних сил і міцної віри. Твори добро і допомагай нужденним, не відступай від своїх цілей і прагнень, осягай любов рідних і опромінюй цей світ добротою своєї душі.

***

В цей святковий день вітаю Кузьми з Днем Ангела. Бажаю йому завжди відчувати підтримку свого ангела-хранителя, а також друзів та близьких. Нехай кожен день посміхається доброю звісткою, а ніч знімає всю втому і забирає неприємності.

***

Дорогий Кузьма! Нехай твій ангела почує всі твої молитви і допоможе впоратися з усіма негараздами на життєвому шляху! Будь стійким у своїй вірі, допомагай нужденним, прощай людям їх помилки і будь милосердним по відношенню до близьких. Зі святом тебе!

***

Вітаю з Днем Ангела Кузьми. Нехай ангел тебе не покидає, нехай удача від тебе не відходить, нехай мужність веде тебе до благородної перемоги. Від щирого серця бажаю здоров’я, любові, благополуччя, миру, радості, міцних сил і першості у всьому. Хай щастить!

***

Дорогий Кузьма. Вітаю тебе з Днем твого Ангела і від усієї душі бажаю міцних сил, мудрості, наполегливості, віри в себе і постійного прагнення тільки до перемоги. Нехай на серці не буде прохолоди, нехай в житті завжди горить вогник любові і мужності, а твій ангел-охоронець вберігає тебе від всього лиха.

***

Дорогий Кузьма. Вітаю з Днем Ангела! У це свято бажаю тобі завжди знаходити сили, щоб протягнути руку допомоги нужденним і частіше зустрічати на життєвому шляху таких же добрих і чуйних людей, як ти. Нехай в твоїй душі панує гармонія та любов!

***

Від щирого серця вітаю з Днем Ангела Кузьми. В цей щасливий і радісний день хочу побажати тобі великого успіху на твоєму шляху, великого везіння і благополуччя. Нехай всі цілі будуть досягнуті, нехай друзі тобі будуть вірні й віддані, нехай любов твоя буде взаємною і вічною. Нехай твій ангела покровитель кожну секунду піклується про тебе і вберігає від всього лихого.

***

Дорогий Кузьма. Вітаю тебе з Днем Ангела і бажаю тобі завжди з посмішкою зустрічати новий день. Нехай всі бажання виконуються, а віра в краще супроводжує тебе по життю. Нехай твій ангел-охоронець завжди буде з тобою поруч і вберігає тебе від всього поганого.

***

Кузьма, вітаю тебе з Днем Ангела. Нехай в житті тебе чекає щастя і удача, нехай шлях твій буде світлим і успішний, нехай душа твоя радіє життю, а серце щиро любить і робить добрі справи.

***

Вітаю з Днем Ангела тебе, Кузьма. Хочу побажати, щоб твій шлях завжди був освітлений добром і щастям, щоб в житті було багато радості і любові, щоб в роботі чекав тебе успіх та удача, щоб везіння і благополуччя були твоїми вірними супутниками.

***

Кузьма! Вітаю тебе з Днем Ангела! Бажаю, щоб твій охоронець завжди був з тобою поруч, оберігав та опікав. Хай щастя і любов, повага і турбота завжди супроводжують тебе у житті! Бажаю щирості, багато радості і сюрпризів!

0 Комментариев