13 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

13 жовтня у світі відзначаються День без бюстгальтера, День “Побалуйте себе”, Міжнародний день невдах, Міжнародний день простої мови, Всесвітній день боротьби з тромбозом, Міжнародний день костюма, День народження “Бітломанії”, Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих, Міжнародний день дзиги.

У США – День обізнаності про метастатичному раку молочної залози, День військово-морських сил, День “Покличте своїх батьків на обід”, День “Візьміть з собою на роботу або в школу плюшевого ведмедика”, День “Тренуйте свій мозок”, День йоркширського пудингу, День шоколадного драже “Ем-н-Емс”, День боротьби з ожирінням домашніх тварин, День медсестри швидкої медичної допомоги, День припинення знущань, у Польщі – День швидкої медичної допомоги, в Азербайджані – День залізничників, у В’єтнамі – День підприємця, в Ізраїлі – День алії, у Таїланді – День поліції, в Японії – Свято “О-эсики”, День пам’яті засновника буддійської школи, в Індії – Маха Аштамі, в Бурунді – День Рвагасоре.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 13 жовтня вшановує пам’ять святителя Михаїла, першого митрополита Київського. День вважається сприятливим для нових починань, які несуть в собі позитивний посил. Якщо в цей день добре попрацювати, то доля буде прихильна ще довгий час.

Святитель Михайло був першим київським митрополитом. У 988 році був присланий в Корсунь для хрещення князя Володимира. Було це за часів царювання імператорів Василя II і Костянтина VIII Порфирородних.

З міста Корсунь він прибув до Києва для навернення киян у християнську віру. Ходив з проповідями, засновував училища, знищував ідолів і робив все, що міг, заради віри.

Церковний календар: жовтень 2021

Сьогодні також відзначається народне свято 13 жовтня – Григор’єв день.

Григорій походив з Парфії, був об’єднаний спорідненістю з перськими і вірменськими царями. Перебував на службі у царя Тиридата. Одного разу правитель дізнався, що Григорій сповідує християнство, піддав його страшним мукам і кинув у рів.

Там святий провів 14 років, не померти з голоду йому допомогла жінка, яка кидала в рів хліб. Цар Тиридат захворів і втратив розум, тоді Григорія дістали з рову, він вилікував правителя і хрестив його. Був поставлений у єпископи Вірменії. Звернув до Христа багатьох ідолопоклонників не тільки з тієї країни, а й з сусідніх племен. Помер у першій половині IV століття.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

13 жовтня – преставлення преподобного Григорія Вологодського

Григорій був дворянського роду, після смерті батьків роздав все майно жебракам і вступив до монастиря поблизу Галицького озера. Багато хто приходив до нього за порадою і повчанням. Князь попросив Григорія бути настоятелем його дітей.

Григорія обтяжувала слава, тому він поїхав в Ростов, а потім у вологодські ліси. У 1426 заснував обитель, брав участь не тільки в справах духовних, а й державних, переписував книги. Помер у 1442 році.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

  • побачити мороз на вікнах – до приходу гостей;
  • падає сухий сніг – наступне літо буде врожайним;
  • лелеки полетіли в теплі краї – наближаються морози.

Що сьогодні не можна робити

У цей день наші предки не ходили в ліс і на природу – боялися гніву злих духів. Вважалося, що вони можуть напасти і завдати шкоди людині. 13 жовтня найкраще залишатися вдома.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що можна робити 13 жовтня

Сьогоднішнє свято люди називали “Григорій солом’яний”. Люди здавна вірили, що на тринадцятий день жовтня по землі ходить нечиста сила і псує майно. Тому наші предки палили солому і читали змови, щоб захистити себе.

Також сьогодні рекомендується чинити добро, виконувати обіцянки і робити гарні вчинки.

Іменини у Григорія, Михайла, Петра, Олександра, Поліни, Едуарда, Василя, Леоніда та Олексія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

 

0 Комментариев