13 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

13 лютого 2021 відзначаються Міжнародний день презерватива, День подруг, Всесвітній день радіо, День Солодких снів, День народження кінокамери, День світового кіно, День бродячих дверей.

У Франції – Фестиваль лимонів, Карнавал в Ніцці, у США – День тортелліні, День крабових рангун, День розставання з мобільним оператором, День «Візьми інше ім’я», День сиру чеддер, День поцілунків, День шалено закоханих у мене, в Новій Зеландії – Винний фестиваль, у М’янмі – День дітей, у Вірменії – свято Терендез, у Стародавньому Римі – свято Луперкалії.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

13 лютого православна церква відзначає день пам’яті святого Микити або єпископа Новгородського. Він проповідував християнство, жив скромно, постійно молився про оточуючих, здійснював велику кількість добрих справ. Був зарахований до лику святих 1547 року.

Цікаво, що в селянстві свято відзначали по-різному, адже в давнину на Русі все одно простежувалися якісь риси язичництва, незважаючи на те, що багато хто вірив в Бога. Існувало навіть таке явище, як двовір’я. Микиту Новгородського саме з цієї причини вважали не тільки святим, але і покровителем вогню. Молилися йому про захист від кульових блискавок.

Результат пошуку зображень за запитом 13 лютого

Церковний календар: лютий 2021

Народні прикмети на 13 лютого

  • Вдень видно іній – вночі снігу не буде
  • Вогонь в печі 13 лютого горить червоним полум’ям – чекай морозу. Білий вогонь – прикмета того, що буде відлига і рання весна
  • Ясна ніч 13 лютого – завтра буде сонячна погода
  • Горобці утеплюють гнізда – буде холоднеча
  • Ворони голосно кричать – прикмета того, що буде заметіль або снігова буря
  • Піч погано топиться, а дрова горіти не хочуть – чекай тепла
  • Немає 13 лютого тяги в печі – чекайте сирої погоди. Сильна тяга, навпаки, віщує заметіль
  • На сонці видно кола 13 лютого – буде врожайний рік
  • Якщо господарські будівлі хитаються 13 лютого – на них лісовик катається.

Що можна зробити сьогодні

Вважалося, що 13 лютого сприяє сваркам між людьми. В цей день дружини невірних чоловіків вірили, що можуть розірвати змовами і молитвами порочні зв’язки й повернути чоловіка в сім’ю. Робили це за допомогою нового гребеня, якому ламали “зуби”, вимовляючи текст змови.

Календар садівника-городника: лютий 2021

Микита Новгородський, за повір’ями, міг погасити пожежу та запобігти засусі. Його вважали охоронцем від пожеж і блискавок. Якщо ж 13 лютого траплялася пожежа, то наші пращури вірили, що це підступи вогняних бісів і чаклунів.

А ось якщо зробити добру справу в цей день, то добро до вас повернеться сторицею.

Цей день варто провести зі своєю родиною. Кажуть, якщо зібратися всім разом – сім’я буде дружною, і сварок не буде цілий рік.

Суворі заборони на 13 лютого

За повір’ями, ввечері не можна виходити з дому, бо можуть навести порчу.

Звісно, якщо 13 лютого випадає на п’ятницю, то день вважається невдалим і небезпечним.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

У суботу, 13 лютого, іменини відзначають власники таких імен: Віктор, Микита, Богдан, Кир, Іван, Афанасія, Феоктиста, Ілля, Клавдій, Кирей, Пахом, Вікторія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев