12 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

12 жовтня у світі відзначаються День іспанської мови (ООН), День шоколадних сюрпризів, Міжнародний день крику розчарування, Всесвітній день боротьби з артритом, День вільнодумства, День шести мільярдів.

В Україні – День державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, у США – День бамії, День штату Вермонт, День зустрічі з вашими страхами, День свого бізнесу, День фермерів, День заощаджень, День складання кулінарної книги, День тушкованої свинини, в Гондурасі – День відкриття Америки, у Бразилії – День явлення Богородиці, День дитини, у Вірменії – День боротьби з тютюнопалінням, в Гуамі – День посадки дерев, у Коста-Ріці – День зустрічі культур, в Іспанії – Національне свято, в Аргентині – День поваги до культурних відмінностей, в Екваторіальній Гвінеї – День незалежності, на Багамах – День національних героїв, у Сальвадорі, Гватемалі, Гондурасі, Колумбії – День іспанської раси, у Венесуелі – День індіанського опору, в Уругваї – День інженера, у Лаосі – День звільнення, в Індії – Маха Саптами.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

12 жовтня християни відзначають церковне свято преподобного Киріака відлюдника, а також святого Феофана Милостивого. Зазвичай в цей день стоїть похмура і туманна погода. У північних областях може випасти перший сніг.

Феофан милостивий жив у сирійському місті Гази. Був дуже добрим і милосердним, всі гроші і сили витрачав на допомогу бідним і хворим, сам жив у злиднях. Він не шкодував про те, що втратив майно, але сильно страждав через хворобу, яка завдавала йому біль.

Чоловік жив у тортурах – тіло його почало розкладатися, видаючи сморід. Але Феофан не скаржився – стійко виносив муки і за все дякував Богові. Після того, як Феофан помер, рани на тілі зникли, а останки почали випромінювати пахощі.

Церковний календар: жовтень 2021

Преподобний Киріак жив у Карфагені і був відлюдником. Будучи зовсім юним, вже став читцем. Цікавився священними книгами і житієм святих, часто ходив в храм. Одного разу Кіріак вирішив, що йому потрібно відправитися в пустелю, знайти святі місця і вести подвижницький спосіб життя.

Він оселився в одній з палестинських обителей, звідки попрямував до Євфимія Великого і там навчався під керівництвом Герасима Йорданського. Потім оселився в Сукійській лаврі і став пресвітером. Як тільки про нього почала поширюватися слава, він, шукаючи усамітнення, поїхав в найпотаємнішу пустелю – Сусаким. Там прожив довгі роки, був удостоєний дару чудотворення і помер в 109 років.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Православне свято 12 жовтня – день пам’яті преподобного Кипріяна Устюзького

Кипріан народився в невеликому селищі поблизу Устюга, прийняв чернецтво і влаштував монастир поблизу міста – на прохання городян. Вибрав місце поблизу озер і в 1212 році почав будівництво. Громадяни активно допомагали йому – приносили все необхідне для обителі, а то й самі селилися в ній.

У 1276 році Кипріан помер, був похований в обителі. До сих пір в тому святому місці є камінь, який, за переказами, Кипріян клав собі під голову, щоб не віддаватися сну і присвячувати час молитві.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що не можна робити 12 жовтня

  1. У день Феофана Милостивого не можна злитися, шкодити комусь, мучити тварин.
  2. Не можна, щоб вдома закінчилася сіль.
  3. Заборонено в цей день давати і брати в борг.

Що можна робити 12 жовтня

Наші предки в цей день відправлялися на полювання, щоб зловити зайця. Жінки до приходу чоловіків накривали святкові столи, за якими збиралися разом з сусідами, щоб послухати розповіді з полювання.

У день пам’яті Феофана милосердного необхідно допомагати тим, хто цього потребує – як близьким, так і стороннім людям.

Прикмети 12 жовтня

  • Грім сьогодні обіцяє зиму без снігу.
  • Зоряне небо – до сухої осені.
  • Багато пізніх грибів в лісі – до пізньої зими.
  • Листя дерев вкрилися інеєм – до сонячного і ясного дня.
  • Ранковий вітер вдень посилився , а до вечора вірш, – кілька днів буде ясно.
  • До вечора опустився туман – найближчим часом настане тепло, заморозків не буде.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Іменини у Кипріяна, Івана, Феофана, Євстахія і Максимільяна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

 

0 Комментариев