12 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 12 травня, віряни вшановують пам’ять дев’яти мучеників, а у світі відзначають День медсестер.

За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять блаженної Жуани Португальської. Саме в Португалії її вважають місцевою святою.

Девять святых мучеников Кизических - Писаная Икона купить в Киеве ...
Память Дев’яти мучеників 

12 травня вшановують Дев’ять мучеників. Згідно з переказами, у місті Кизик служили і проповідували християнство дев’ять праведних чоловіків. Вони постраждали в 3 столітті н. е. за віросповідання, язичники після довгих тортур стратили мучеників.

У народі цей день назвали – “Дев’ять цілителів”, так як люди вважали, що святі допомагають подолати тілесні хвороби і різні епідемії.

Вірили, що саме в цей день всі змови є найбільш ефективними. Зверталися 12 травня до Дев’ятьох мучеників і просили їх про зцілення хворих людей. Якщо людина народжувався в день 12 травня, говорили, що їй належить пройти дев’ять різноманітних випробувань

Слідкували за природою, адже в цей час починали цвісти липи, кульбаби, розпузкав бруньки бузок. Погода в цей день сприяла домашнім роботам. Якщо схід сонця був ясним, то очікували теплого літа.

Народні прикмети на 12 травня

  • Схід сонця яскравий і ясний – літо буде теплим
  • Зоряне небо вночі 12 травня передвіщає багатий урожай
  • Мурахи 12 травня переселяються в сухе місце – скоро піде дощ
  • Багато хрущів – чекай посухи
  • Береза розпустила листя раніше вільхи – посуха влітку буде, і навпаки
  • Блискавка перед дощем 12 травня – опади будуть йти довго
  • Бджола 12 травня жалить – від дев’яти недуг рятує, оса – дев’ять недуг несе.

 

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

У вівторок, 12 травня, іменини відзначають власники таких імен: Арсеній, Артемій, Василь, Іван, Федот, а також Филимон. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Міжнародний день медичної сестри

Вперше ідея святкування Дня медсестер була озвучена ​​в 1953 році, але святкувати це свято в статусі міжнародного стали з 1965 року. У 1974 році ICN прийняв рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя.

12 травня: яке сьогодні свято - прикмети і традиції | Стайлер

Всесвітній день справедливої торгівлі

Травень визнаний місяцем справедливої торгівлі, тому щорічно в другу суботу цього місяця відзначається Всесвітній день справедливої торгівлі. Саме Всесвітня організація справедливої торгівлі проводить заходи, присвячені цьому святу.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев