12 липня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

12 липня 2021 року у світі відзначають Всесвітній День паперового пакету, День бортпровідника, в Австралії – День аборигенів, в США – День «Їж своє желе», День пирога з пеканом, День простоти, в Данії, Норвегії – День фіорду, в Індії – свято колісниць «Ратха Ятра», в Кірібаті – День Незалежності, в Північній Ірландії – День битви на річці Бойн, День оранжистів, в Мексиці – День адвоката.

Святкові та вихідні дні у липні 2021: скільки будемо відпочивати та які знаменні дати відзначатимемо цього місяця

Православна церква 12 липня вшановує пам’ять двох апостолів – Петра і Павла. За старих часів до цього дня готувалися, як до великого свята: прибиралися в будинках, прикрашали кімнати, чистили двір.

Православна церква 12 липня вшановує пам’ять двох апостолів – Петра і Павла. За старих часів до цього дня готувалися, як до великого свята: прибиралися в будинках, прикрашали кімнати, чистили двір.

Напередодні свята завершується Петрів піст, який тривав 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Цей пост також називають літнім. Його тривалість завжди різна та залежить від того, наскільки рано чи пізно буває Великдень.

Церковний календар: липень 2021

Петра і Павла означає закінчення купальських свят і початок підготовки до осіннього сінокосу. У народі навіть була приказка:

Петро і Павло день збавив, Петрівка проходить — частина літа уходить.

Раніше слов’янські звичаї на Петропавлов були схожі на звичаї поклоніння сонцю, бо існувало повір’я, що в цей день воно світить по-особливому. Молоді люди в ніч на Петра і Павла водили хороводи, співали і влаштовували різні ігри, а на світанку зустрічали схід сонця.

Весільний календар: сприятливі та несприятливі дати для одруження у липні 2021 року

Особливо, в давнину, це свято шанували рибалки, бо Святий Апостол Петро був з рибальського сім’ї. У цей день рибалки молилися і просили, щоб їм послали хороший улов. В наші дні також рекомендується зустрічати свято за риболовлею.

Зараз у свято Петра і Павла християни відвідують церковні храми, читають молитви, сповідаються і моляться за здоров’я близьких, після закінчення служби розговляються, що символізує закінчення посту. Головним блюдом на столі є сирні пончики «мандрики».

Напередодні рекомендується провести прибирання в приміщенні, тим самим очистити його від усього поганого, прикрасити оселю вінками та букетами з польових квітів, їх же можна взяти для освячування до церкви.

Календар стрижок волосся: липень 2021

Що не можна робити сьогодні:

  • В один з найбільших християнських свят Петра і Павла у 2021 році не рекомендуємо думати про погане, сваритися і лихословити. Краще провести час у колі сім’ї, наповнитися позитивними емоціями й пробачити старі образи.
  • Роботу по дому (в’язання, шиття, прибирання) в саду та городі необхідно відкласти.
  • Також вважається, що на Петра і Павла не можна купатися у водоймах.

Місячний посівний календар для городника: липень 2021

Прикмети на 12 липня

Іменини сьогодні святкують Григорій, Іона, Неофіт, Павло, Парфеній, Петро, Катерина, Вівентіол, Гермагор, Іван, Джон, Набір, Фелікс, Вероніка. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в липні: хто та коли відзначає День ангела наступного місяця?

0 Комментариев