12 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

12 квітня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день авіації та космонавтики, День народження рок-н-ролу, Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день хом’яка, Міжнародний день усвідомлених сновидінь, Міжнародний день безпритульних дітей.

В Україні – День працівників ракетно-космічної галузі, у США – День «Прогулянки по дикій стороні», День лакриці, День штату Колорадо, День єдиної дитини, День великого вітру, День смажених сендвічів із сиром, День «Викинь усе і читай», у Казахстані – День працівників науки, в Болівії – День дітей, у Ліберії – День звільнення.

Церковний календар: квітень 2021

12 квітня – яке сьогодні свято. Іменини, традиції, заборони, прикмети та  визначні події та чого не можна робити | То є Львів.

У православній церкві 12 квітня відзначається день Святого Іоанна і на згадку цього випікали спеціальні обрядові печива, які називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім’ї – вважалося, що якщо з’їси його, то будеш здоровим весь рік. Також наші предки вірили, що в майбутньому житті людина, яка з’їла «драбинку», зможе зійти на небо і потрапити в рай.

За народним повір’ям, 12 квітня з самого ранку і до пізньої ночі домовик «біситься» і не впізнає своїх домашніх. У цей день селяни боялися ходити по двору, а після заходу сонця замикали домашню худобу і птицю.

Люди намагалися догодити домовику – пригощали його кашею і коржами, вірячи, що покуштувавши ласощі, він стане добрішим, почне доглядати за худобою в хліві і в поле, стане благоволить до мешканців будинку.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

У цей день селяни кланялися Іоанну Лествичнику, щоб на землю зійшли небесні дощі, а зелені паростки швидше піднімалися вгору. Було прийнято пекти довгі коржі з викладеними зверху з тіста перекладинами. Називали таку випічку «сходами» або «драбинками». У народній культурі сходи – символ шляху нагору, в небеса. У поминальній обрядовості випечені «драбинки» допомагали душі, яка залишила земний світ, досягти Божого Престолу. Здобу у вигляді драбинки наші предки ще пекли в свято Вознесіння Господнє.

Народні прикмети
Черешня зацвіла – прийшов час сіяти буряк і кукурудзу.
Бджоли вилітають з вуликів – весна прийшла і буде теплою
Листя на березі розпустилося раніше, ніж на вільсі – влітку буде мало дощів.
Бики й корови задирають голови вгору, сонні та мало п’ють – до швидкого дощу.
Сни з 11 на 12 квітня збудуться через тиждень.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Що не можна робити
Сновидіння, побачене вдень 12 квітня, передбачає події найближчого майбутнього. Нікому не розповідайте про те, що вам приснилося.
У цей день не можна сваритися та злитися на когось.
Також не варто давати гроші в борг чи позичати у когось.

Календар садівника-городника: квітень 2021

12 квітня День ангела імені відзначають: Іван, Софрон, Зосим, Пантелеймон, Захар, Сава. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

Всесвітній день авіації і космонавтики
Дата присвячена першому космічному польоту, здійсненого 12 квітня 1961 радянським космонавтом Юрієм Гагаріним на космічному кораблі «Восток-1».

День працівників ракетно-космічної галузі України з’явився в 1997 році. У президентському указі Леоніда Кучми, йшлося про те, що це свято вводиться «враховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України в наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій в народне господарство…»

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день  польоту людини в космос) | Офiцiйний сайт школи I-III ступенів №62 міста  Києва

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев