12 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

12 листопада 2020 світ відзначає Всесвітній день курки, Всесвітній день якості, День фахівця з безпеки, Всесвітній день боротьби з пневмонією, Всесвітній день юзабіліті, Міжнародний день вина «Темпранільо».

У США – День піци з усім підряд, крім анчоусів, День «щасливої години», в Індонезії – День здоров’я, День батька, у Монголії – День гордості, у Тайвані – День культурного ренесансу (День лікаря), в Азербайджані – День Конституції.

Цей день відзначений в народному календарі в пам’ять священномученика Зиновія, єпископа Егейського, і його сестри – мучениці Зиновії, що жили в третьому столітті. На Зиновія і Зіновію відзначали свято рибалок і мисливців. Мисливцям в цей день потрібно було зловити хоча б одного звіра, якого називали іменинним, інакше полювання протягомі всього року могло бути невдалим.

12 листопада: традиції і звичаї дня

12 листопада обов’язково потрібно було виїхати на першу порошу, щоб підстрелити хоча б одного зайця – тоді в наступному році постійно будеш повертатися з видобутком. Першого зайця мисливці зазвичай називали іменинником. Раділи, якщо вдавалося його зловити – тоді весь рік обіцяв бути дуже успішним.

11 листопада в народі був відомий як день пастухів і вівчарів, а 12 листопада відзначали свято рибалок і мисливців. У північних областях саме зараз вони відправлялися на зимовий промисел. З цієї причини їм влаштовували пишні проводи і застосовували різні обряди, які, як вважалося, допоможуть залучити удачу.

Церковний календар: листопад 2020

У мисливців існував звичай домовлятися з лісовиком про те, щоб той не заплутав слідів в лісі і допоміг отримати більше дичини, а також захистив людей від небезпеки (особливо, від диких тварин). Так, мисливець обіцяв дідька, що буде вести себе старанно: не бити звіра дуже багато, чи не витоптувати траву, чагарники не ламати, не чіпати звірів з дитинчатами. Якщо ж обіцянки не виконувалися, то дідько сердився і міг людини покарати: заплутати сліди, налякати, напустити лихоманку, відшмагати гілками по обличчю і т.д.

12 листопада шанували синиць, а тому, майстрували для цього птаха годівниці, підгодовували синичок і вірили, що якщо вони залетять у двір 12 листопада, то в будинку обов’язково буде щастя.

Народні прикмети на 12 листопада

  • Якщо заєць перебіг дорогу, то бути невдачі.
  • Якщо вовки зграями ходять, то буде війна, голод або епідемія.
  • Щоб привернути до себе удачу потрібно погодувати птахів.
  • Якщо багато синичок прилетіло в цей день, то скоро похолодає.
  • Якщо випав сніг у вигляді дрібної крупи, насуваються сильні морози.
  • Синички клюють кору дерев – буде сира і дощова погода.
  • Почути рано вранці спів птахів – до холодів.
  • Зустріти вовка на своєму шляху – до біди.
  • Якщо 12 листопада мисливець піймав зайця, а рибалка – рибу, то весь рік у них буде вдалим.
  • Дівчина, яка в цей день покуштує заячини, стане красивою і буде користуватися популярністю у протилежної статі.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

Що не можна робити в цей день

Сьогодні не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.

Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.

Також у цей день є певні правила поведінки на природі.

Не можна: витоптувати траву, ламати чагарники та дерева, бити багато звірів, чіпати тварин з дитинчатами.

Що і коли святкуватимемо у листопаді 2020

Іменини у Артема, Анастасії, Степана, Олени, Олександра і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев