11 листопада – яке сьогодні свято?

news
11 листопада, слідом за покровителькою ткацтва і прядіння Параскевою П’ятницею, пов’язаною в першу чергу з рослинним волокном (коноплею і льоном), відзначається Анастасія Овечниця і Авраамій Овчар, Вівчарне свято свята Анастасія, яка допомагає в роботі з вовняною пряжею. Настасья, як її прозвали в народі, піклується про баранів і овець, про овчарів, і про тих, хто з овечої вовни пряде вовняні нитки, валяє валянки, шиє теплий одяг, виготовляє сукно та ін. На новгородських іконах часто святі Анастасія і Параскева зображуються разом.

11 листопада в південних регіонах закінчували стригти овець. Ще в цей день вирушали до церкви, щоб помолитися заступниці і покровительці вівчарів – святої Анастасії. Вівчарів в цей день пригощали гостинцями, бажали їм міцного здоров’я і довгого життя. Якщо 11 листопада вважався днем вівчарів і пастухів, то 12 листопада вітали рибалок і мисливців.

11 листопада відзначається незвичайне свято – Всесвітній день шопінгу. Поки воно ще не дуже відоме, але, як тільки люди дізнаються про цю подію, то швидко стають в ряди його прихильників. Все почалося в 2009 році, коли інтернет-майданчик «Alibaba Group» з Піднебесної здійснив маркетинговий хід під назвою «Всесвітній День Шопінгу», провівши на своїх ресурсах (і зокрема в інтернет-магазині AliExpress.com) розпродаж, де знижки в 50% були нормою.

Приурочене ж це «свято» було до Дня Холостяка, який відзначається в Китаї також 11 листопада. Організатори планували, що дана подія стане щорічним заходом, коли запропонована користувачеві значну знижку, від розміру якої «неможливо відмовитися», перетворить його тим самим у покупця. І не помилилися, дуже швидко до цієї ініціативи приєдналися і інші великі інтернет-майданчики.

11 листопада за ініціативою міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) оголошено Днем енергозбереження (International Day of Energy Saving).

В цей день у всьому світі відзначається День пам’яті загиблих у Першій світовій війні, офіційно відомий як День перемир’я.

Так, 11 листопада 1918 року Компьєнсьтким перемир’ям, що означав капітуляцію Німеччини, коли закінчилася Перша світова війна, яка тривала чотири роки і три місяці. У її вогні загинуло майже 10 мільйонів осіб, близько 22 мільйонів було поранено. Варто відзначити, що за всю історію таких втрат людство не знало.

На Русі Анастасію вважали покровителькою овець, а Авраамія заступників вівчарів. Жінки в цей день пекли смачні пироги і пригощали ними пастухів. Вірили, що завдяки цьому вони будуть краще стежити за стадом.

У південних районах стрижка овець закінчувалася в цей день. З вовни пряли нитки, в’язали рукавиці і шкарпетки, ткали матерію, яку потім застосовували в пошитті верхнього одягу. Дітям 11 листопада загадували всілякі загадки про овець.

11 листопада: прикмети та повір’я

 • Якщо 11 листопада господар стада віддячить пастуха, то цілий рік його вівці будуть цілими і неушкодженими.
 • Перш ніж приступити до стрижки овець, потрібно взяти клаптик вовни і вкласти його в ножиці, щоб задобрити злих духів.
 • Якщо вовки нишпорять по полях, то буде біда. Можливий неврожай, голод чи війна.
 • Щоб сім’я була міцною і дружньою, 11 листопада всі її члени повинні зібратися разом.
 • Якщо дівчина в цей день одягне коралове намисто, то буде щасливою і коханою. А якщо намисто повісити вдома на видному місці, то житло буде захищено від злих духів.
 • Цей день не варто проводити в компанії малознайомих людей. Можливі сварки на рівному місці.
 • Дитину одну залишати не можна, інакше трапиться з нею неприємність.

Зазвичай 11 листопада вітер посилюється. Люди аналізували погодні явища в цей день, щоб визначити погоду на найближчий час:

 • Якщо йде сніг або дощ, то в день Архангела Михайла (21 листопада) буде відлига.
 • Низько рухаються хмари по небу – до похолодання.
 • Якщо вночі іній, то днем снігу не буде.
 • Голуби воркують – значить, погода буде хороша.

Людина, народжена 11 листопада, буде добре розуміти тварин. Вона може стати пастухом. Люди, що з’явилися на світ в цей день, проживуть довге життя. В якості талісмана їм підходить бурштин.

Що можна робити 11 листопада

1. Цей день варто провести зі своєю сім’єю. Кажуть, якщо зібратися усім разом – родина буде дружня і міцна.

2. Якщо у вас є намисто – сміливо одягайте і залучите і життя щастя.

Що не можна робити 11 листопада

1. Постарайтеся обмежити своє спілкування незнайомими людьми, адже це може призвести до сварки зі справжніми друзями.

2. Не залишайте цього дня дитину саму вдома, бо є ймовірність отримати великі неприємності.

11 листопада, свій День ангела святкують: Віктор, Філіп, Наум, Кирило, Андрій, Євген, Олексій, Кузьма, Леонід, Павло, Василь, Микола, Іван, Анастасія, Анна, Марія.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев