10 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

10 вересня в світі відзначаються Міжнародний день макіяжу, День портвейну, Всесвітній день запобігання самогубств, День “У всьому винен Великий адронний коллайдер”, День альпака, Міжнародний день “Моторошного робота-коня від Boston Dynamics”.

У США – День обміну ідеями, День пенсійного плану, День обіду за переглядом телевізора, День боротьби з раком, в Австралії – День білої повітряної кульки, в Британії, США – День “Обійміть свого начальника”, в Гондурасі – День дітей, в Індії – свято “Ганеша-чатуртхі”, в Китаї – День вчителя, в Монголії – День пам’яті жертв політичних репресій, в Гібралтарі – Національний день, в Гайані – День спадщини американських індіанців, в Белізі – Національний день.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 10 вересня вшановує пам’ять двох святих – праведної Анни пророчиці та преподобного Сави Крипецького. У народі день назвали “Скирдники”, тому що в цю пору зазвичай закінчувалися жнива хлібів.

У цей день вшановується пам’ять преподобного Сави Крипецького. Наші пращури славили врожай, починались веселі осінні ярмарки. Люди не даремно поспішали впоратись з польовою роботою, оскільки з цього часу нерідко розпочинались осінні дощі. Якщо у цей день було чути грім, то він передвіщав теплу осінь.

Анна народилася в Єрусалимі і була благочестивою вдовою, яка належала до тієї категорії обраних, які зустріли Ісуса Христа ще в дитячому віці, коли Марія та Йосип вперше прийшли з ним до храму. Що стосується святого Сави Крипецького, то він жив пізніше – в XV столітті. Відомо, що Сава прийняв чернечий постриг. Дотримувався суворого посту і проводив час в молитвах, роздумах про Бога. Часто до Сави приходили люди за порадою.

Одного разу до нього з’явився навіть князь разом зі своєю хворою дружиною, і завдяки молитвам Сави, жінка повністю вилікувалася від недуги. Преподобний Сава завжди говорив про дотримання тілесної і моральної чистоти, схиляв людей до праведного способу життя. Навіть після смерті Сава залишився покровителем своєї чернечої обителі. Одного разу з’явився розбійникам, які прийшли пограбувати монастир. Згідно з легендою, ватажок банди вирішив покаятися і сам повірив у Бога.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Сьогодні кожна людина може відчути дар прозріння.
У цей день дуже загострюється інтуїція. Тому потрібно слухати голос свого серця — воно підкаже правильний шлях. Людину можуть переслідувати бачення і відчуття дежа-вю.
Прикмети на 10 вересня кажуть, що якщо людина хоче побачити своє майбутнє або отримати відповідь на своє запитання, то їй сьогодні потрібно перед сном чітко сформулювати свій запит Всесвіту і вимовити особливий заговір. Тоді вночі присниться відповідь або ознака.
У день 10 вересня завершувалися останні збирання хлібів. 10 вересня вивозили з полів снопи, які укладали в скирти. Прибирали коноплю і збирали урожай яблук. Наближався час затяжних дощів, і потрібно було вберегти врожай від негоди. 10 вересня завершували озимий посів пшениці.
У цей день молилися і просили зцілити людину від пияцтва. Говорили, що свататися 10 вересня не варто, оскільки, за прикметами, це обіцяє біду.
10 вересня проводились осінні ярмарки, на яких можна було купити велику кількість фруктів і овочів, одяг, домашнє начиння і т.д.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

Що не можна робити сьогодні
В цей день до батьків нареченої ходити не можна, інакше біду накличеш.
У ліс 10 вересня намагалися не ходити, тому що існує велика ймовірність заблукати. Якщо ж піти дуже потрібно, то слід взяти в дорогу пиріжок і залишити його на пеньку для лісовика.
В цей день не можна залишати на полі зерно – весь врожай потрібно зібрати до цього дня.

Церковний календар: вересень 2021

Народні прикмети
Тепла і суха погода – до пізньої зими.
Грозові дощі – до теплої осені.
До 10-вересня опало все листя з берези і осики – до врожайного наступного року.
Багато жолудів і горіхів – до багатого врожаю озимих.
Листя беріз жовті – багато опеньків в лісі.
Південний вітер подув – рік завершиться легко і безтурботно. Північний вітер несе з собою хвороби і нещастя.
10 вересня родичам хворих на алкоголізм покладається молитися преподобному Мойсею Мурину – для швидкого зцілення хворого.
Якщо торговець в цей день збере в полі колоски і сховає їх в затишному місці – торгівля буде вдалою і прибутковою.
У ліс краще не йти. А якщо пішли – треба бути гранично обережним: велика небезпека заблукати. Щоб дідько не поплутав, треба взяти для нього пиріжок і покласти на пеньок.
Повісити на видне місце зимовий одяг – до вдалого завершення польових і городніх робіт.
Побачити уві сні покійних родичів – до щасливого сімейного життя.
Зустріти тещу – до біди.
Той, хто в цей день народився, виросте гордою і незалежною людиною.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

У цей день іменини святкують Микола, Сергій, Ігнатій, Арсеній, Кассіан, Веніамін, Анатолій, Павло, Іван, Григорій, Денис, Афанасій, Мойсей та Анна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев