10 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

10 травня 2021 року у світі відзначаються День “Довіряйте своїй інтуїції”, Всесвітній день руху «За здоров’я», Всесвітній день боротьби з меланомою, Міжнародний тиждень коучингу.

У Мексиці, Гватемалі, Сальвадорі – День матері, на Мальдівах – День дітей, в Азербайджані – Свято квітів, в Японії – День покоївок, у Німеччині – День книги, в Таїланді – Свято першої борозни, День хлібороба, в Ізраїлі – День Єрусалиму «Йом Йерушалаим», у США – День штату Вашингтон, День гольфу, День ліпідів, День прибирання в кімнаті, День креветок, День жіночого обстеження, День печінки і цибулі, День малого бізнесу, у Франції – День скасування рабства, в Мікронезії – День Конституції, у Камбоджі – Свято першої борозни, у Киргизстані – День банківського працівника, в Румунії – День національної незалежності.

Церковний календар: травень 2021

10 травня, християни згадують Симеона. Він служив апостолом від сімдесяти, священномучеником. Після вбивства апостола Якова, Симеон зайняв його місце єпископа Єрусалимського. Язичники, за наказом імператора Траяна, зловили єпископа і розіп’яли на хресті.

Хто такий святий Симеон?

Симеон увірував в Ісуса Христа вже в зрілому віці, що не завадило йому проповідувати вчення Спасителя і стати одним з 70-ти апостолів. Коли був убитий перший Єрусалимський єпископ Яків, християни обрали на його місце Симеона. У віці 120 років Симеон прийняв мученицьку смерть — його розіп’яли на хресті.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Обряди й традиції цього дня

День в народі прозвали Семен-ранопашец, тому що вже повним ходом йдуть роботи в садах і городах, доводиться рано вставати, щоб багато сільськогосподарських справ переробити.

10 травня не можна нести в будинок знайденого на вулиці звірка або птаха. У народі вірили, що такий образ може приймати нечиста сила, щоб в людське житло пробратися.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Народні прикмети на 10 травня

  • Якщо хмари швидко по небу біжать – значить, треба чекати досить тривалої негоди
  • Йде сильний дощ 10 травня – прикмета до того, що вродить жито
  • Кричить сова – в найближчі дні похолодає
  • Вранці трава суха – прикмета до того, що ввечері треба чекати дощу
  • Увечері 10 травня в низинах з’явився туман – скоро погана погода закінчиться і настане потепління
  • Вранці 10 травня ясно, а опівдні на небі з’явилися купчасті хмари, які зникають до вечора – найближчим часом можливі заморозки.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

10 травня День ангела відзначають: Анастасія, Георгій, Іван, Іларіон, Марія, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев