10 найбільш незвичайних шкіл світу

news

Повідомляє gazeta.ua

У світі існують школи де можна лаятися і нічого не робити, школа пригод, плавуча школа та інші дивовижні установи.

Поки в Україні учні здають ЗНО, систему переводять на 12-річну освіту, школи по всьому світу розробляють свої унікальні програми навчання і докорінно змінюють процес навчання. У деяких з них на зміну дисципліні приходить лібералізм і заняття з перехресних культурних комунікацій. Вчителі придумують безліч хитрощів для того, щоб дитині було цікаво вчитися. Наприклад, походи, покази фільмів, гранти на специфічні наукові дослідження, шкільні свята. Причому у кожній з таких шкіл обов’язковий індивідуальний підхід.

Пропонуємо переглянути “десятку” найбільш незвичайних шкіл.

Учні американської школи Террасет фактично навчаються у підземеллі. Школу побудовали в середині 1970-х років, під час енергетичної кризи у США. У місті Рестон розрівняли пагорб, звели на цьому місці будівлю, а потім засипали його землею.

У школі ALPHA у Канаді панує вічне свято неслухняності. Тут немає ні оцінок, ні суворого розкладу, ні домашніх завдань. Учні самі вирішують, як провести навчальний день і які заняття відвідати. Класи формуються за інтересами, а не за віком. Поряд з традиційними предметами передбачені заняття з ліплення, кулінарії і навіть елементарної філософії.

В Росії кочових шкіл, з кожним роком стає все більше і більше. Одна з них “Кенелекен”. На кожній новій стоянці кочівників крім звичних споруд з’являються ще шкільні намети. Учні займаються за спеціально складеним розкладом. Домашні завдання та контрольні отримують з інтернету всі школи для дітей оленярів в рамках національного проекту мають доступ до супутникового інтернету.

Школа пошуку спільної мови у Південній Кореї навчає дітей емігрантів або тих, хто приїхав в Корею працювати, а також хлопчиків та дівчаток, яких перевели по обміну в одну з корейських шкіл. Учні школи для іноземців в південнокорейському Пусані трудяться не покладаючи рук цілий рік. Інтенсивний режим необхідний для того, щоб якнайшвидше пристосуватися до нових життєвих умов і згодом успішно вступити в один з корейських вузів. Більшість дітей вивчають відразу три мови: корейська, англійська, іспанська.

До школи приємної взаємодії зі світом у США можна лише вигравши в лотерею. Три принципи, на якій будується шкільна політика, задоволення, безпека і емоційний розвиток. У школі є стандартні загальноосвітні предмети, але в першу чергу дітей у ній вчать взаємодії з навколишнім світом і побутовим навичкам: шиття, кулінарії, садівництва. На території школи висаджено сотні дерев, про яких треба дбати. Діти харчуються органічними фруктами, які самі виростили.

У школі пізнання всього через музику у Нью-Йорку вчителів прагнуть сприяти розвитку в дитині його прихованих талантів. Основна програма складається з різних видів виконавських мистецтв: співу, танцю, гри на музичних інструментах. Під час вступного співбесіди потенційного учня перевіряють на почуття ритму, орієнтацію в часі і концентрацію уваги.

У школі для біженців і нелегалів у Ізраїлі навчаються діти біженців і нелегальних емігрантів. Вони приїжджають з усіх кінців землі, походять з різних сімей і поклоняються різним богам, але на коротке життя кожного з них випало чимало випробувань. Учнів там годують, поять і одягають. А найголовніше, що отримують учні від своїх наставників, щире участь та турбота. Тут дітей не вважають чужими або непотрібними, оскільки всі вони стали ізраїльтянами.

У плавуча школа Компонг Луонго у Камбоджі навчаються переважно сироти.Забезпечувати дітей допомагають туристи: кожна нова група скуповує всі товари з прилавків місцевих крамниць і буквально завалює школярів іграшками, канцтоварами та солодощами.

Школа за принципом open space Ørestad Gymnasium у Данії, справжній витвір сучасного мистецтва як зсередини, так і зовні. Це перший навчальний заклад, відкритий в Данії в рамках національної освітньої реформи.Учні Орестада старшокласники, які збираються отримувати вищу освіту в галузі ЗМІ. У всьому будинку працює бездротовий інтернет, тому старшокласники постійно взаємодіють не тільки в реальному, але й у віртуальному просторі.

Школа пригод Watershed School у США відправляє учнів на одну з шести місцевих ферм і вчаться тому, як працює ферма. В цілому навчання в Watershed нагадує грандіозну пригоду. Діти займаються навчальних експедиціями, які тут вважають найпродуктивнішим методом освіти. Наприклад, архітектуру діти вивчають н на вулицях міста. Замість уроків географії і біології сплавляються на байдарках по довколишніх річках і бродять по лісі. Вчителі Watershed допомагають школярам писати пісні, створювати рок-групи, збирати роботів і придумувати сценарії для відеоігор.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев