10 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 10 червня, святкують Міжнародний день Модерну, а також День годинника в Японії. 

10 червня церква відзначає День святого Микити. У народі день називали Полудница. Сьогодні великий ризик, що чоловік буде невірним, якщо його не вберегти від одного вчинку. Прикмети на 10 червня допоможуть вагітним народити здорового малюка.

Сьогодні за церковним календарем День святого Микити Халкідонського. Святий мученик був сповідником, дуже милосердним і завжди допомагав бідним. Тому його просять про допомогу всі, хто в ній потребують. Але прикмети на 10 червня попереджають, що чоловіки можуть бути соблазнены і тому ризикують піти на зраду.

Історія свята

Святий Микита жив у другій половині VIII – на початку IX століть. Він мав м’який характер. Був милосердним, захищав сиріт, допомагав знедоленим, а будинок завжди тримав відкритим для подорожніх. За богоугодний спосіб життя Микиту поставили єпископом Халкідонії.

У часи правління Лева Вірменина широко поширилася боротьба з іконами. Єпископ Халкідонський встав на їх захист. Він старанно викривав іконоборців. Переконував паству не втрачати віру і не відвертатися від ликів Богоматері, її Сина та інших святих. За ревний захист священних зображень, які єретики називали ідолами, Микита переніс багато принижень і страждань.

Коли імператор зрозумів, що не втихомирить єпископа, він наказав піддати його різним тортурам і відправив у посилання. Після смерті у вигнанні мощі святого Микити отримали дар зцілення.

Традиції та обряди

У цей день заведено молитися святому Микиті про захист маленьких гусенят від хижих птахів і звірів.

Побоюючись зустрічі з полудницею в це народне свято, в найспекотніші години люди закривають вікна, двері і сидять в будинках. Спати в цей час небажано. Якщо дух зловить в полі втомлену людину, яка присіла відпочити, він нависне над нею зачарує, залоскоче до смерті або забере з собою дітей, які залишилися без нагляду.

У середу, 10 червня, іменини відзначають власники таких імен: Микита, Гнат, Дмитро, Микола, Денис, Павло, Захар та Макар. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев