1 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

1 жовтня в світі відзначаються Всесвітній день посмішки, Міжнародний день літніх людей, Міжнародний день кави, Міжнародний день музики, Всесвітній день какао і шоколаду, Всесвітній день таблиці множення, День витриманого в бочках пива, Свято пледа, Всесвітній день вегетаріанства, День народження поштової листівки, Міжнародний день охорони єнотів, Міжнародний день балету, День дитячої музики, День CD-плеєра, Міжнародний день проти примусового вилучення органів, День “Менш, ніж ідеально”, Всесвітній день татуювальника.

В Україні – День ветерана і літніх людей, в Ірландії – День картоплі, в Японії – День саке, День японського вина, в Австрії-День кави по-віденськи, в Сінгапурі – День дітей, в США – виробничий день, День мережива, День “Забукай!”, День різноманітності, День чорних собак, День пожежного цуценя, День мови тіла, День домашнього печива, в Болівії – День посадки дерев, в Шрі-Ланці, Сальвадорі, Гватемалі – День захисту дітей, в Узбекистані – День вчителів і наставників, в КНР – День освіти Китайської Народної Республіки, на Кіпрі – День Незалежності, в Естонії – День місцевого самоврядування, в Палау, Нігерії – День Незалежності, в Азербайджані – День працівників прокуратури, в Індонезії – День святості Панча Сила, в Камеруні – День об’єднання, в Британії – День лінкольншира, в Південній Кореї – День Збройних сил, в Мікронезії – День Конституції чуука, в Тувалу – День незалежності.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 1 жовтня вшановує пам’ять мучениць Аріадни Проміської та Ірини єгипетської. Інші назви свята: “Аріна Осіння”, “Арінін день”, ” Ірина”, “Журавлиний років”, “Аріна шипшина”.

Дівчина жила в II столітті і була рабою язичника. Одного разу правитель влаштував язичницьке свято на честь народження сина, Аріадну змусили відзначати торжество. Дівчина відмовилася бути причетною до свята ідолопоклонників і за це піддалася багатьом мукам. Коли її випустили з темниці, Аріадна вирушила в пустелю, де і померла.

Церковний календар: жовтень 2021

1 жовтня віряни вшановують пам’ять преподобного Євменія, єпископа Гортинського. Преподобний Євменій від юності вирізнявся чесним життям. Він прагнув служити Єдиному Богу і тому уникав мирських спокус. Піклуючись про спасіння душі, все своє майно він роздав убогим. З благословення божого преподобний Євменій був обраний і висвячений на єпископа Гортинської Церкви на острові Крит.

Його молитви були настільки сильними перед Богом, що одного разу під час засухи він звів на землю рясний дощ. Святий Євменій ревно і мудро захищав православну віру єресі монофелітів, що з’явилася у той час. За спротив єресі святитель відбував заслання в Фиваїді, де й упокоївся в VII ст. Тіло його було перенесено і поховане в Гортині.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021
Народні прикмети і традиції
Якщо журавлі вже летять у теплі краї, то на свято Покрови буде холодно і настане справжня зима.
Якою буде погода сьогодні, такою, згідно з прикметами, вона буде і 1 квітня.
Якщо людина народилася 1 жовтня, то вона буде мандрівником. Як талісман їй можна носити гранат.
Птахи з відльотом не поспішають – швидше за все, зима прийде нескоро.
Бур’ян виростає високим – прикмета, що багато снігу випаде.
Береза 1 жовтня не втратила свого листя – сніг буде ще нескоро.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що не можна робити
Не слід у цей день надто багато переживати.
Також не варто сьогодні просити у Бога більше, ніж потрібно вам.
Не варто лінуватися нині, аби не залишитися голодним на зиму.
Не можна у цей день прибирати павутину.
Календар стрижки волосся: жовтень 2021

Сьогодні іменини відзначають Євмен, Софія, Аріадна, Ірина, Іларіон, Аркадій, Єфросинія, Орина, Ярина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев