1 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

1 серпня відзначається Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, Бретонське національне свято у Франції, Всесвітній день скаутської хустки (World Scout Scarf Day відзначається з 2007 року), День Йоркшира в Англії (відзначається з 1975), День Міндена в Сполученому Королівстві (Minden Day – це полковий ювілей, що відзначається деякими підрозділами британської армії на честь участі в битві при Міндені під час Семирічної війни в 1759 року. Святкування дня включає в себе носіння «Мінденських троянд»), День Перемоги в Камбоджі, Лаосі та В’єтнамі, День батьків в Демократичній Республіці Конго, День емансипації на Барбадосі, Бермудах, Гайані, Тринідад і Тобаго та Ямайці (відзначається прийняття Закону про ліквідацію рабства в Британській імперії 1833 року. Як правило, в ці дні проводиться Карибський карнавал), День збройних сил Анголи, День збройних сил Китаю або річниця заснування Народно-визвольної армії Китайської Народної Республіки, День збройних сил Лівану, День народження і коронації короля в Тонго, День сестер (дата на 2021 рік. Перша неділя серпня), День торта з малиновим кремом в США, День штату Колорадо в США (Столиця і найбільше місто Колорадо – Денвер. Колорадо отримав статус штату 1 серпня 1876 року), Жіночий день в Таїланді, Лугнасад в Ірландії і Шотландії (Lughnasadh – назва місяця серпень, кельтське свято початку осені), Міжнародні Дні Альбаріньо, Міжнародний день грудного вигодовування і лактаціі (проводиться в рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування), Міжнародний день прощення (дата на 2021 рік. Проходить в першу неділю серпня), Міжнародний тиждень собак-поводирів (Дата на 2021 рік. Починається в першу неділю серпня), Національний день азербайджанського алфавіту і мови, Національний день молочного коктейлю в США, Національний день пам’яті Варшавського повстання в Польщі (Державне свято, присвячене подіям Другої світової, що відзначається щорічно з 2010 року. Не є неробочим днем в країні), Пачамама Раймі або Свято Матері-Землі в Перу і Еквадорі (Pachamama Raymi в Еквадорі відзначається в провінції Замора-Чінчіпе. У Перу це відбувається в районі Ccatca, регіон Куско, провінція Кіспіканчі), Перший день Карнавалу дель Пуебло в Берджесс-Парку, Лондон, Англія, Свято першої проповіді Будди в Бутані (дата на 2022 рік. Відзначається за буддійським календарем, в четвертий день шостого місяця), Сироїдіння, Універсальний День народження вихованців в притулках для тварин, Фестиваль Лубанго в Анголі,

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

1 серпня в православній церкві шанується пам’ять преподобної Мокрини. Вона була сестрою святителів Григорія Нісського і Василя Великого. Народилася свята в Каппадокії в 324 році. Її матері уві сні з’явився ангел, який попросив назвати дочку Теклею, що жінка і зробила, але родичі почали називати дівчинку Мокрина на честь бабусі-християнки, яка постраждала під час гонінь. Вихованням і освітою дочки займалася мати. Вона з дитинства привчила її до молитов і церковних служб. Григорій Ніський називав сестру своєю наставницею.

Церковний календар: серпень 2021

У народі святу Макриду часто називали саме Мокриною, оскільки погода у цей день зазвичай була непогожою, а повітря – холодним осіннім.

Якщо день видавався погожим і ясним, то жінки зазвичай проводили спеціальні обряди, щоб закликати дощ.

Наприклад, могли знайти дівчину, що відмічає день народження саме 1 серпня. Її називали Мокриною, наряджали в красиву сукню і приносили колосся хліба. Дівчина повинна була віднести колосся до річки, щоб та передала вологи небесної.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Народні прикмети і традиції:

 

 • Дощ на Мокрину – в наступному році буде хороший урожай.
 • Пух з осики полетів – пора підосичники збирати.
 • На дубі багато жолудів – на щастя.
 • Якщо листя на деревах почало знизу жовтіти, то буде хорошим озимий сів.
 • Теплий, сонячний день – до довгого “бабиного літа”.
 • Затяжні дощі – до бідності та неврожаю.
 • Якщо пройшов грибний дощ, то горіхи добре вродять.
 • Якщо сходу сонця з-за хмар не видно, то до обіду розпогодиться.
 • Місяць в тумані – до дощу.
 • Східний вітер дме – до грози.
 • Якщо павутини в лісі багато, осінь буде теплою.
 • Павуки ховаються по кутках – до похолодання.
 • Якщо з ранку мурахи поховалися, буде дощ.
 • Зорепад на Мокрину – до вітряної погоди.
 • Оводи в цей день останній раз кусають. Скоро вони зникнуть і з’являться тільки в наступному році.
 • Сон з 31 липня на 1 серпень обіцяє добробут. Сновидіння, побачене вдень 1 серпня, виповниться найближчим часом.

 

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Що не можна робити у цей день:

 

 • У цей день краще не їсти яблук, інакше накличеш на себе дрібні неприємності.
 • Також люди намагалися не запускати в будинок оводів. Вважалося, що це до небіжчика

 

Місячний календар садівника-городника: серпень 2021

У неділю, 1 серпня, іменини відзначають: Роман, Степан, Тихон, Дмитро, Григорій, Митрофан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев