1 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

1 квітня 2021 року у світі відзначаються День сміху, День розчинної кави, День народження долара, Міжнародний день веселощів на роботі, Міжнародний день птахів, Міжнародний день ремонту доріг, День викопних дурнів, День їстівної книги, Міжнародний день фріволіте.

У Танзанії – День посадки дерев, у США – День атеїста, День запобігання вовчаку, День буріто, День поезії і творчого розуму, День одного цента, День хліба з тіста на заквасці, День забавного читання, День стрибків у брудні калюжі, День тромбоністів, День «Пробач, Чарлі», у Шотландії – День зозулі, на Кіпрі – національне свято, в Японії – Фестиваль танцю «Міяко Одорі», в Швейцарії – День битви при Нефельсі, у Таїланді – День державної служби, в Індії – День штату Одіша, у Сан-Марино – День капітанів-регентів.

1 квітня на карантині: про що жартують люди в нелегких умовах?

Святая мученица Дария» икона работы мастера Мироновой Светланы — купить на  ArtNow.ru

Народне свято Дарина Брудна відзначається 1 квітня 2021 року (за старим стилем – 19 березня). У церковному календарі це дата вшанування пам’яті святиї Дарії та її чоловіка Хрисанфа.

Люди прозвали день «брудним» тому, що сніг, який тане під променями сонця, перетворювався місиво.

Дарія жила в Римі в III столітті. До заміжжя була язичником, як і сім’я її майбутнього чоловіка. Але сам Хрисанф вже кілька років вивчав Святе Письмо. Після таємного хрещення він почав відкрито проповідувати слово Боже. З метою повернути сина на шлях «правильної» віри батько одружив його на красуні-язичниці.

Церковний календар: квітень 2021

Дарія виявилася не тільки вродливою, але й розумною дівчиною. Вона також прийняла християнство. У Дарії в будинку збиралися жінки-християнки, у Хрисанфа – чоловіки. Інше подружжя-язичників поскаржилися управителю Келеріпу на них. За проповідування християнської безшлюбності пару заарештували.

Дарію віддали в блудний будинок. Але з’явився з нізвідки лев і не підпустять нікого, хто бажав осквернити її. А вигрібна яма, в яку кинули Хрисанфа, очистилася і стала пахнути. Звістка про те, що відбувається дійшла до імператора Нумермана. Він наказав піддати подружжя тортурам і стратити. Після довгих численних катувань мучеників живими закопали в землю.

На Дарину Брудну прийнято молитися святим про благополуччя і щастя в шлюбі.
У народі вірять, що 1 квітня прокидається домовик. Крім традиційного частування у вигляді молока, каші і свіжоспеченого хліба, його потрібно ще порадувати чимось смішним. В іншому випадку він почне пустувати.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Дівчатам рекомендується в цей день влаштовувати якомога більше розіграшів. Вважається, чим краще вона з цим впорається, тим менше її буде обманювати наречений.

Що не можна робити сьогодні

Не можна в цей день озиратися на жіночі голоси.
Не можна думати про погане, плакати і сумувати.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Народні прикмети

Якщо на Дарину Брудну ясно і тепло, то літо буде сухим і вітряним.
Якщо день дощовий, то можна не побоюватися літньої посухи.
Якщо вночі зірок не видно, значить, наступні дні будуть теплими.
Яка погода 1 квітня, такою вона буде і через пів року.
Весняні води шумно біжать – буде багато трави.
Верба зацвіла – пора діставати вулики.
В цей день зазвичай тане сніг, який все перетворює в бруд. Але боятися його варто лише людям з поганими думками. Згідно з народним повір’ям, Дар’я їх обов’язково «позначить» брудом.

Календар стрижки волосся: квітень 2021


У четвер, 1 квітня, іменини відзначають Ян, Інокентій, Іван, Дмитро, Софія, Мотря, Іларія, Дарина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

 

 

Міжнародний день сміху
День дурня-2017: як 1 квітня святкують у різних країнах

День дурня (April Fools ‘Day або All Fool’s Day) або День сміху – це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.

Звідки саме родом це свято – із Франції, Англії, Мексики або Швеції – таємниця, яка, на жаль, покрита мороком. Одну з впливових версій про виникнення свята сміху пов’язують з тим, що спочатку 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Великодня. Святкування з нагоди весняного нового року завжди супроводжувалися жартами, та веселими витівками. Традиція свята живе і тепер: причиною стала сама природа, тому що весняні примхи погоди люди намагалися задобрити жартами і розіграшами.

Інша, також поширена, версія виникнення Дня сміху пов’язана з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Римським Григорієм в 1582 році. Справа в тому, що Новий рік в середні століття святкувався не 1 січня, а в кінці березня, до того, як в 1563-1564 роках король Карл Дев’ятий (King Charles IX) реформував у Франції календар. Тому Новорічний тиждень починався 25 березня і закінчувався 1 квітня.

Першоквітневі жарти на рідкість різноманітні і охоплюють широкі верстви як тих, хто жартує, так і тих, над ким жартують. Найвідоміші першоквітневі розіграші вже класифіковані в список 100 першоквітневих жартів всіх часів (The Top 100 April Fool’s Day Hoaxes of All Time), серед яких: падіння Пізанської вежі, фоторепортаж про літаючих пінгвінів, приземлення НЛО в Лондоні, перехід на десяткову систему вимірювання часу, зміна числа Пі з 3.14 на 3.0 та інші.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних датПрезентація "День зустрічі птахів" у 3 класі

 

Міжнародний день птахів

Щорічно 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів (International Bird Day) – інтернаціональне екологічне свято. Його мета – збереження видового різноманіття та чисельності птахів.

Свято виникло в США в 1894 році. Незабаром свято, що отримало популярність завдяки ЗМІ, почало масово проводитися в усіх штатах, потім прийшло до Європи.

19 березня 1902 року було ухвалено «Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних в сільському господарстві», яку підписали понад десяти держав. Вона набрала чинності 12 грудня 1905 року. 18 жовтня 1950 року в Парижі була підписана «Міжнародна конвенція про охорону птахів», що замінила попередній документ для більшої частини держав-учасників – вона розглядала вже всі види птахів, а не тільки ті, які корисні для сільського господарства.

В даний час Міжнародний день птахів проходить в рамках біологічної програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у багатьох країнах світу.

В Николаеве женщина отметила свой день рождения кражей коньяка из магазина:  читать на Golos.ua

День народження коньяку

1 квітня відзначається неофіційне, відоме переважно в колах фахівців-виробників, а також шанувальників одного з міцних алкогольних напоїв свято – День народження коньяку.

Коньяк являє собою міцний алкогольний напій, різновид бренді, тобто винного дистиляту, який виготовляється за суворої технології з певних сортів винограду в конкретній місцевості.

Назва «Cognac» французького походження і вказує на найменування містечка і місцевості (регіону) в якій він розташований. Саме тут і тільки тут виробляється цей знаменитий алкогольний напій. Секрети виробництва напою строго зберігаються виробниками. Є думка, що навіть перегінний апарат (куб), іменований Шарантському аламбіку (по найменуванню департаменту Шаранта, в якому розташоване містечко Коньяк) має свої технологічні особливості і секрети. Бочки, в яких витримують коньяк, також особливі і виробляються з певних видів дуба.

Коньяк у Франції вважається одним з національних надбань. Щорічно на вулицях міста, яке дало ім’я цьому популярному алкогольного напою, потроюються святкові заходи з можливістю для гостей дегустації продуктів іменитих коньячних брендів, а також іншої алкогольної продукції. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/1-kvitnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-i-zaboroni-746630.html

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев