1 березня — Всесвітній “котячий” день

news

Людям властива риса присвячувати кожен день року якійсь події чи професії. Але разом з цим люди не забувають про тварин. Тож щороку 1 березня святкують Всесвітній день котів. Інформаційний портал “Волинь.info” підготував для вас найцікавіші факти про пухнастих домашніх улюбленців.

1. Вважається, що кішку приручили близько 5 000 років тому. Одомашнили тварину в Давньому Єгипті. Існують думки, що прирученням займались африканські племена, що жили поруч з єгиптянами. Серед ієрогліфічних написів у гробницях царів V і VI династій зустрічаються ієрогліфи зі значенням «кішка».

2. Єгиптяни вважали кішку священною твариною. Всіх кішок тримали під охороною, а за скривдження тварин порушникові відрізали руку. Убивцю кішки на смерть закидали камінням.

3. Померлих кішок зі всього Єгипту звозили ховати на один цвинтар. Перед обрядом поховання їх бальзамували, при чому, на обряді мала бути вся родина. Забальзамовані тіла передавались жерцям для здійснення обрядів. Господарі також голили собі брови. В могили кішок клали страви, іграшки, статуетки кішок. Чим багатший був власник, тим пишнішим був похорон. Жалобна процесія за твариною йшла берегами Нілу протягом кількох днів. При розкопках одного з котячих кладовищ археологи виявили понад 400 тисяч мумій кішок.

4. У Давньому Римі царі й імператори тримали при дворі ручних левів. Адже там коти вважались символом волелюбності і влади.

5. Пророк Магомет надзвичайно любив кішок. Одного разу, коли пророка покликали на молитву, кішка спала на його одязі. Щоб не перервати улюблениці сон, чоловік відрізав той шматок одягу, на якому вона лежала.

6. Історики припускають, що бубонна чума, яка була поширена у Європі та Азії у середині XIV століття, була спричена масовим винищенням кішок. Адже внаслідок цього суттєво зросла кількість пацюків, які є преносниками хвороби.

7. У Давньому Китаї за очима домашньої кішки визначали час дня. Якщо зіниця мала форму вузької лінії — це означало, що зараз полудень. Якщо та була схожа на кісточку фініка — значить зараз ранок або вечір, якщо кругла — ніч.

8. На Русі вважали, що кішка охороняє домівку. Чорні кішки в казках, як правило, завжди супроводжували Бабу-Ягу.

9. Уперше кастрували котів у монастирях. У другій половині VI століття папа Григорій Великий дав дозвіл тримати котів у монастирях, однак ті вночі шаруділи, нявчали і заважали спокою ченців. Щоб нічні любовні ігри тварин не нагадували ченцям про мирські розваги, котів почали каструвати. На Афоні й досі дозволяється тримати лише кастрованих котів.

10. З нечистими силами пов′язувати кішок почали у ХІІ ст. Особливого страху наганяла легенда про величезну кішку Некомата. Вона нібито мала роздвоєний хвіст, у якому було багато хвороб. Через це пухнастим улюбленцям почали відрізати хвости.

11. Найзнаменитіша кішка – Скарлетт. Вона мало не згоріла живцем, рятуючи з вогню своїх п’ятьох кошенят. На її честь заснована спеціальна нагорода Scarlett Award for Animal Heroism – для тварин-героїв, які врятували життя.

12. Найдовший кіт у світі живе в Неваді, його довжина становиь 123,2 см. Найтовстіший кіт важить 19,25 кг і живе в Данії. Найменший кіт — з Іллінойсу, довжина його тіла – всього 15 см, вага — близько кілограма.

13. Найбагатодітніша кішка — з англійського Оксфорда. Вона народила одразу 19 кошенят, з яких вижили тільки 15.

14. Найщасливіший кіт — Енді, з Флориди. Він випав із вікна 16 поверху і залишився живий.

15. Найбільш товариські кішки живуть у Джека й Донни Райт в Онтаріо, Канада. А все тому, тому що їхня котяча родина налічує 689 кішок.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев