«Зайві» квадратні метри поповнили місцеві бюджети Волині на 25 мільйонів

news

За підсумками 2016 року до місцевих бюджетів Волині сплачено 25,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Це в 2,5 рази більше проти показників 2015 року, — інформує відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

«Оподаткування нерухомості – одне із вагомих джерел надходжень до бюджетів місцевих громад в європейських країнах. Враховуючи цей позитивний досвід, в Україні теж поетапно запроваджується оподаткування нерухомого майна.  Звичайно, що найбільші суми надходжень у 2016 році отримали великі та більш потужні територіальні громади. Однак, органи місцевого самоврядування всіх без винятку адміністративних одиниць повинні уважно підійти до питання визначення ставок для оподаткування нерухомості з врахуванням останніх податкових змін, щоб в майбутньому отримати додаткові кошти в бюджет», — наголошує начальники Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Важливо, у 2017 році волиняни сплачуватимуть податок на нерухоме майно за 2016 рік, тобто за тими нормами оподаткування, які органи місцевої влади встановили торік.

Тобто, цього року волиняни отримають повідомлення – рішення від територіальних органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно за ставкою до 3 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діяла у 2016 році. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою, житлова площа якою перевищує 60 кв.м  для квартир і будинків більше 120 кв.м.(згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.

Однак, власники розкішних апартаментів – як юридичні, так і фізичні особи сплачуватимуть ще 25 тисяч гривень додатково за кожен об’єкт, загальна площа  якого перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для будинків. Тобто, це і є та податкова плата за наявні розкішні об’єкти нерухомості, які можуть собі дозволити лише найбагатші.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев