За п’яні ДТП з жертвами посилюють відповідальність

news

На цьому тижні в Україні набуде чинності новий закон, який в тому числі посилює покарання за п’яні ДТП з жертвами. Тепер це буде не просто обтяжуюча обставина, а окрема стаття в Кримінальному кодексі.

Президент України Володимир Зеленський 11 березня підписав проєкт закону щодо посилення відповідальності за порушення ПДР, який з 17 березня 2021 року вступає в дію.

Заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький під час брифінгу розповів, на які зміни варто розраховувати всім учасникам дорожнього руху.

За його словами, якщо ДТП скоїв водій в стані алкогольного сп’яніння, що призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, то йому загрожує від 3 років позбавлення волі і позбавлення водійських прав на термін від 3 до 5 років.

У разі тяжких тілесних ушкоджень – від 3 до 8 років тюрми і від 5 до 8 років без прав.

Якщо така ДТП спричинила смерть потерпілого, то водію загрожує від 5 до 10 років тюрми і позбавлення прав на термін від 5 до 10 років. У разі загибелі кількох осіб – від 7 до 12 років тюрми і від позбавлення прав на термін від 7 до 12 років.

Крім того, тепер винуватці п’яних ДТП з жертвами не зможуть пом’якшити покарання у зв’язку з каяттям, примиренням і взяттям на поруки. Також не будуть застосовуватися умовно-дострокове звільнення, звільнення з випробувальним терміном, заміна частини покарання більш м’яким, амністія і помилування.

0 Комментариев