Як журналістка «Волинь.info» вчилась ляльки-мотанки виготовляти. ФОТО

news

У клубі «Патріот Батьківщини» усіх охочих вчора вчили виготовляти ляльку-мотанку «Коляду». Інформаційний портал «Волинь.info» вирішив також дізнатися секрети ляльки-мотанки та виготовити для себе традиційний оберіг наших предків.

Сюди прийшли жінки, які ніколи не пробували виготовляти ляльки-мотанки. Поки тихенько фотографую процес виробництва, мене кличуть до себе, аби і я спробувала. Мені якось ніяково навіть братися.

«А я не вмію», – віднікуюсь.

«Не кажіть не вмію, аби не показувати, що щось не можете», – радить одна жіночка.

Зазвичай мене вговорити робити те, що я не вмію, — нереально, але тут чомусь спокійно після декількох заохочень кладу фотоапарат та беру до рук матеріали для ляльки, які заздалегідь підготувала дбайлива майстриня, завідувач клубом Ольга Тиха. Вона всім із задоволенням показує, як правильно виготовити ляльку.

Спочатку потрібно виготовити тулуб: качан з кукурудзи обмотуємо тканиною, перемотуємо червоною ниткою.

«Брати можна різні нитки, але не беріть чорних, – наголошує нам пані Ольга. – Лялька не любить чорне». Вузлики без потреби теж не в’яжіть. Вона не любить. Якщо ж таки потрібно зав’язати вузлик, то загадайте подумки бажання – щось хороше. Взагалі робити ляльку-мотанку потрібно із думками про щось хороше.

Майстриня наголошує, що мотати потрібно тісненько. Я намагаюсь тісненько мотати нитки та думаю лише про приємні речі. Хтозна, може і збудуться мої мрії в цю новорічно-різдвяну пору. Як то кажуть, головне вірити.

IMG_1931

IMG_1922 IMG_1933

Роблю голову для ляльки, яку треба примотати нитками до тулуба. Тоді груди, які теж змотуються: ніби й складно, але з допомогою все таки виходить. Далі, виявляється, потрібно шити рукави. Знаю, що цього робити я не вмію. Ну так, ґудзик пришити – не більше. Переживаю, що наді мною будуть сміятись. Але якось таки рукави у мене виходять. Із долонями мені допомагає пані Ольга.

«Головне не колоти і не різати ляльку. Цього не можна,» – розказує вона.

IMG_1932 IMG_1936

IMG_1937

Здавалося, кінця й краю не буде. Шию сорочку, а тоді – спідницю. Але ні, і це не все, потрібно ще пришити мереживо до фартуха. Віник мені допомагають зробити, поки я виготовляю мішечки із сіллю та пшеницею – обереги, які зав’язують ляльці на пояс. Ще очіпок та хустина зі шматочків тканини — і лялька готова.

Хоч із допомогою, але не можу повірити, що я таки щось та й зробила.

IMG_1947

Нагадуємо читачам, що в клубі «Патріот Батьківщини (вул. Драгоманова, 1 у приміщенні бібліотеки № 3) часто проводять різні майстер-класи, тому слідкуйте за анонсами.

IMG_1950 IMG_1955 IMG_1960 IMG_1961 IMG_1963

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

0 Комментариев