Як українцям перетнути державний кордон та лінію розмежування в період карантину?

news

Порядок перетину державного кордону та лінії розмежування громадянами України в період карантину

Фактично всі особи мають право, з дотриманням умов виїзду та правил перетинання державного кордону України, покинути територію України через відкриті пункти пропуску.

Пропуск через державний кордон України здійснюється співробітниками Державної прикордонної служби України за дійсними документами, що дають право на виїзд з території України і в’їзд в Україну.

Тимчасове обмеження права особи на виїзд з України приймається Державною прикордонною службою України до виконання у разі отримання відповідного рішення суду або наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці – за вмотивованою постановою державного виконавця, винесеної в автоматизованій системі виконавчого провадження з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Щодо в’їзду в Україну в період дії карантину
Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

Особи, які перетинають державний кордон України, підлягають самоізоляції, термін якої становить 14 днів. Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка особа підлягає обсервації.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

  • особи, які не досягли 12 років;
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 годин до перетину державного кордону.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону України припиняється:

  •  у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19, який проведено після перетинання державного кордону;
  • автоматично після закінчення строку самоізоляції або з інших підстав, установлених відповідною постановою.

Щодо перетину кордону тимчасово окупованої території України (далі – ТОТУ) у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим

В’їзд громадян України на ТОТУ АР Крим та виїзд з неї можливий через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Щодо окупованих районів Донецької та Луганської областей, пропуск осіб через лінію розмежування може бути здійснено через офіційні КПВВ.

Особи, які прибувають з ТОТУ у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя також підлягають самоізоляції терміном 14 днів.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

  • особи, які не досягли 12 років;
  • працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
  • особи, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  • здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  • один з батьків, опікунів, піклувальників, інших законних представників, який супроводжує особу, яка має намір вступити до закладу освіти або є здобувачем освіти, яка навчається в закладі освіти на контрольованій українською владою території;
  • громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Особи, які прибувають з ТОТУ також зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.

Нововолинське бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев