У луцьких тролейбусах зросте вартість проїзду

news

У Луцьку в міському електротранспорті підвищили вартість проїзду з 3 до 4 грн, і з 1 до 2 грн.

Відповідне рішення ухвалили сьогодні, у середу, 7 серпня, під час засідання виконкому Луцькради .

«Це зробити на часі, адже і вартість електроенергії, і зарплата зросли. Ми маємо вийти на економічно обґрунтований тариф», – зауважив заступник мера Григорій Недопад. Зумовлено це тим, що оскільки не так давно у Луцьку подорожчав проїзд у маршрутках, відповідно потрібно було попрацювати над цим питанням і для електротранспорту.

Володимир Пуц , директор Луцького підприємства електротранспорту повідомив, останнє підняття цін на проїзд в тролейбусах було в 2018 році. Зараз якраз час говорити про зміну вартості, адже понад 70 % тролейбусів зношені, а середній вік транспорту приблизно понад 20 років. Потребує ремонту та усучаснення контактна мережа, підстанції. Впливає також і ціна на електроенергію

На запитання Ігоря Муковоза, скільки ЛПЕ заробляє, а скільки витрачає та скільки дотацій отримує, директор повідомив, що 25 мільйонів гривень заробили минулого року. З бюджету міста підприємство отримало 45 млн дотацій. Також є певні надходження з розміщення реклами, мийки та іншого.

«У нас зараз їздять 40-45 тролейбусів. Ми вже з-під забору дістали кілька тролейбусів, скажу так по народному, відремонтували, пустили їх на рейси. У нас вже є тендер на купівлю тролейбусів за європейські кошти. Ми добавимо транспорту і це зніме соціальну напругу серед людей, які не можуть їздити в маршрутках», – додав Недопад.

Тож тариф на разовий проїзд пасажира в міському електротранспорті підвищили із 3 до 4 гривень.

Для учнів закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації – 2 гривні за наявності учнівського або студентського квитка.

Вартість місячного проїзного квитка в тролейбусі для підприємств, установ, організацій становитиме 270 гривень, для населення – 200 гривень. Для учнів закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації – 75 гривень.

Рішення набуде чинності на наступний день після офіційного оприлюднення у друкованих засобах масової інформації.

0 Комментариев