У Луцьку в ставках масово загинула риба

news

У Луцьку в ставках, які місцеві називають Кічкарівкою, масово загинула та поспливала риба. Про це повідомили очевидці, – повідомляє Інформаційне агенство ВолиньPost.

 

Відомо, що на поверхні водойми побачили величезну кількість мертвої риби, тож люди забили на сполох і повідомили екологічну інспекцію.

Як повідомив очільник начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук, одразу ж утворили комісію у складі еконіспекції, представників Держпрожспоживслужби та інших фахівців, які взяли проби води у ставках, а також зразки мертвої риби, аби з’ясувати причину загибелі.

За словами Олександра Ткачука, розглядають дві ймовірні причини загибелі риби: її могли або заглушити електровудкою, або отруїти певними хімічними речовинами. Але, за словами еколога, кожна з цих причин – малоймовірна.

«Кисень у воді в нормі. Навіть перевищує норму, тому задушитися риба не могла. Нітратів теж немає. Є перевищення по азото-омонійній групі. Ймовірно, з прилеглих будинків є несанкціоновані врізки каналізації у водойму. Але цене могло спричинити раптову і масову загибель риби», – сказав Ткачук.

Він додав, що екоінспекція рекомендуватиме Луцькій міській раді вжити заходів щодо розчищення водойми, оскільки там чимало водоростей, які «поїдають» кисень, а також є ймовірність того, у воду місцеві зливають каналізацію.

У Волинському рибоохоронному патрулі ж розповіли, що навряд причиною загибелі риби були електровудки. Мовляв, електровудка діє локально, у певному радіусі.

Тож наразі чекають результатів дослідження мертвої риби Держпродспоживслужбою.

Фото ілюстративне.

0 Комментариев