У Луцьку проживають понад п’ять тисяч громадян, які мають статус чорнобильця

news

Сьогодні, 13 грудня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у концференц-залі департаменту ЦНАП відбулася зустріч із громадськими організаціями, що об’єднують постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року. Аби обговорити питання, які найбільше турбують ліквідаторів, у заході взяли участь заступник міського голови Олександр Рачков, головний лікар КЗ “Луцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги” Ігор Гнетньов, начальник управління транспорту та зв’язку Анатолій Миронюк, представники департаменту соціальної політики.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як зазначив на початку Олександр Рачков, сьогоднішня зустріч відбувається саме з ініціативи учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, тому тут присутні керівники профільних управлінь та комунальних закладів.

Заступник голови громадської організації “Союз інвалідів Чорнобиля Волині” Ростислав Кухтей подякував міській владі за ефективне вирішення питань соціального захисту чорнобильців та взаєморозуміння з боку виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта і співпрацю з департаментом соціальної політики міської ради. За його словами, основні проблеми, пов’язані із пільговим забезпеченням постраждалих від аварії на ЧАЕС, виникають саме на державному рівні. У Луцьку проживають 5136 громадян, які мають статус чорнобильця. Серед проблем, які сьогодні турбують чорнобильців міста Луцька – впорядкування роботи центру реабілітації чорнобильців, зокрема створення єдиного реабілітаційного центру на базі Луцької поліклініки №1, погашення заборгованості за медикаменти, придбані за пільговими рецептами, яка нараз становить 250 тисяч гривень. Також Ростислав Кухтей наголосив на необхідності завершення благоустрою території поблизу приміщення, у якому знаходиться спілка, а ще- реконструкція пам’ятних знаків та меморіальних дошок ліквідаторам, що розташовані на меморіальному комплексі “Вічна слава”.

Підтримав думку про створення єдиного реабілітаційного центру й головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” Ігор Гнетньов. За його словами, центр реабілітації осіб, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, працює на базі закладу уже 24 роки. Зараз він реорганізований у однойменні відділення. За цей період перелік пільгових категорій населення значно зріс. Учасники АТО, чорнобильці, афганці та інші особи, які мають хронічні захворювання – усі вони в тій чи іншій мірі постраждали від посттравматичного стресового розладу. Тому в майбутньому на базі закладу буде створено єдиний реабілітаційний центр, який надаватиме широкий спектр реабілітаційних та оздоровчих процедур, включаючи психологічну реабілітацію.

Під час обговорення ліквідатори задавали чимало питань, які стосувалися головним чином забезпечення необхідними медикаментами та загалом надання медичних, соціальних послуг.

На завершення Олександр Рачков вручив Подяку міського голови за мужність, активну життєву та громадянську позицію, вагомий особистий внесок у справу захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, а також з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Горбачу Степану, учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, голові первинної організації ВАТ «Волиньводбуд» та Магрелі Василю, учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, голові первинної організації ВАТ «Електротермометрія».

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев