ТО автомобілів буде обов’язковим для українських водіїв

news

З 1 січня 2022 року в Україні буде запроваджено обов’язковий техогляд для особистого транспорту громадян. Всі автовласники будуть зобов’язані проходити обов’язковий контроль стану і справності машин.

Експерти побоюються, що більшість б / у автомобілів, які били завезені в Україну з-за кордону не пройдуть техогляд. У МВС повідомляють, що близько 2,5-3 мільйонів таких автомобілів в Україні провалять процедуру.
Проводити техогляд будуть експерти приватних сертифікованих компаній. Власники легкових автомобілів повинні будуть проходити техогляд через 4 роки після першої реєстрації машини , а потім кожні 2 роки . Автомобіль повинен проходити обов’язковий повторний техогляд в разі:
– зміни власника;
– виїзду за кордон;
Модифікації систем, які впливають на безпеку дорожнього руху або навколишнє середовище.
За нормами ЄС, стан автомобіля має залишатися на рівні нової машини. Експерти перевірятимуть:
Рульову систему;
Гальмівну систему;
Зовнішні світлові пристрої;
Колеса і шини;
Каталізатор;
Сажеві фільтри.
У МВС зазначають, що більшість «євроблях” не укомплектовані каталізатором, тому техогляд не пройдуть. Вирішити проблему відсутності каталізатора можна – ціна послуги близько 500 доларів. Якщо каталізатор йде в збірці з випускним колектором – ціна може перевищувати 1000 доларів.
Новий каталізатор або фільтр сажі з лямбда-зондом можна придбати за 60-80 тисяч гривень.
Автомобілістам, які ігнорують техогляд буде загрожувати штраф – 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 гривень.
May be an image of автомобіль та текст «Th UKRAINIAN TRAFFIC SAFETY»

0 Комментариев