На Волині журналісти виграли суд проти санаторію

news

“Журналісти.Громадського.Волинь” виграли суд проти санаторію “Лісова пісня”. Про це повідомляє Волинське агенство розслідувань.

Волинський окружний адміністративний суд у повному обсязі задовольнив позов журналістів «Громадського. Волинь» проти санаторію «Лісова пісня» – дії щодо ненадання інформації суд визнав незаконними та зобов’язав надати журналістам інформацію про штатний розклад, прізвища та оклади працівників.

Судове засідання у справі відбулося 3 грудня.

Нагадаємо, на запит «Громадського. Волинь» щодо надання інформації про штатні розклади, прізвища та заробітні плати директор санаторію Віктор Карпук прислав відповідь, що ця інформація є конфіденційною, а декілька запитів взагалі залишилися без відповіді.

Під час засідання юрист «Громадського» наполягав, що оскільки санаторій є власністю територіальних громад, він  має змогу заробляти кошти завдяки майну цих громад. З цих коштів виплачується зарплатня працівникам, тож інформація є відкритою.

Адвокат відповідача Сергій Величко зазначив,що мало місце неправомірне віднесення інформації до категорії комерційної таємниці. Проте санаторій все одно не мав розголошувати такої інформації, бо не доведена її суспільна важливість, а інформація, яку просили через запит, не підпадає під Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Отож у судовому засідання долучили  докази, після чого суд розглянув усі письмові докази та відбулися дебати сторін. У підсумку суд постановив задовольнити позов у повному обсязі – визнати протиправними дії щодо ненадання інформації про штатний розклад, прізвища та оклади працівників та зобов’язати надати журналістам дану інформацію.

Окрім того, на користь позивачів стягнули 1218 гривень судового збору.

Сторона відповідача має право подавати на апеляцію до Львівського апеляційного суду.

0 Комментариев