На Волині відкрили новий дитячий садок

news

У горохівському селі Холонів відкрили новенький садочок. Повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

28 грудня 2015 року для жителів Холонева стало справжнім святом села. Навіть більше – цілої сільської ради. Привід – більше ніж приємний, навіть довгожданий. Бо тамтешньому люду випало… 35 літ чекати на появу в селі дошкільної установи.

Садочок у Холоневі був. Щоправда, дітворі доводилося зростати у старенькій хатині, котра до того ж перебувала в аварійному стані. Відтак, із «Ромашкою» в один момент могла статися біда: від старості фундамент просів й хатину в прямому сенсі перекособочило. Саме таку картину навесні 2015-го побачив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, перебуваючи у Горохівському р-ні з робочим візитом. Нині ж, під завісу року, малюки та й не лише святкували новосілля.

– Слів на вітер не кидаю, – віджартувався Володимир Гунчик, котрий прибув розділити радість із мешканцями Холонева й, звісно, долучився до урочистостей з нагоди відкриття закладу.

Загалом же на гостину до малят, які відтепер зростатимуть та навчатимуться у направду європейських умовах, завітало поважне товариство. Всі, хто в той чи інший спосіб долучився до того, аби садочок у Холоневі постав. Окрім керівника найвищої виконавчої гілки влади краю вітати селян із непересічною подією прибули голови Горохської райдержадміністрації Любов Матвеєва та райради Тарас Щерблюк, гендиректор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 537» Ігор Чорнуха та голова правління ПАТ Віктор Чорнуха та інші.

Звісно, право відкривати урочистий захід належить господарям садочка. Відтак, маленькі вихованці потішили присутніх коротеньким, але таким безпосереднім віршованим вітанням.

Саме ці малюки навчатимуться у садочку, на будівництво котрого спрямували більше 9 млн грн. Слід зазначити, що будували дошкільну установу «з нуля». І впоралися менше ніж за рік!

– Пам’ятаю свій перший приїзд до Холонева, коли мені показали, в якому приміщенні розташований дитячий садок, та місце, де можна спорудити новий, – розповів голова облдержадміністрації. – Побачив перекошені стіни старої хатини. Одразу подумав: як же тут можуть навчатися діти! Кажуть: є проект на новий. Вхопилися за ту ідею, порадилися із народним депутатом Сергієм Мартиняком. Останній запевнив, що надасть підтримку. Тому й вирішили не чекати на рішення фонду регіонального розвитку, а розпочали будівництво.

Згодом надійшли кошти й з державного фонду регіонального розвитку – трохи більше 8 млн грн. Одначе то – не останній соціально важливий об’єкт на Горохівщині. Вже практично завершили роботи у центральній районній лікарні, де ремонтують одне з відділень. Небагато зосталося й до відкриття у школі, що в Мар’янівці, сучасного спортивного комплексу.

– Навіть коли будівельники почали працювати в Холоневі, люди не вірили, – наголосив Володимир Гунчик. – Нині ж закінчується 2015-й і садочок постав. Так, рік був складним. Триває війна, на що держава витрачає величезні ресурси. 151 волинянин не повернувся з поля бою. Вони віддали своє життя, аби на рідній землі відкривалися садочки, школи, будували дороги й був мир та спокій. Життя триває й навіть у такі складні моменти потрібно думати про наше майбутнє – дітей. Сьогодні відкриваємо у Холоневі садок. Днями – у Житнівці Камінь-Каширського р-ну школу. До двох десятків квартир виділено сім’ям загиблих. Багато добрих справ робить громада Волині. Упевнений, що все буде у нас добре!

Короткий молебень відслужили представники духовенства. А поважні гості окрім слів вітань приготували для малюків солодкі подарунки, а тим паче, що дійство – напередодні Нового року та Різдва Христового.

0 Комментариев