На Волині хочуть пришвидшити реформування профтехосвіти

news

Роботодавців, керівників закладів профтехосвіти та інших фахівців залучать до розробки заходів з реформування галузі професійно-технічної освіти. Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 4 квітня.

Інформує «Володимир.Медіа».

Після зустрічі з роботодавцями області, яка скоріше за все відбудеться 19-20 квітня, планують провести нараду щодо реформування професійно-технічної освіти на території Волині з залученням фахівців, керівників професійно-технічних закладів, представників об’єднання роботодавців. Метою наради є напрацювання комплексу заходів та внесення їх на розгляд Кабінету Міністрів України.

На думку голови ОДА Володимира Гунчика, потрібно стільки професійно-технічних училищ на території області, скільки потребує роботодавець. Провідну роль в реформуванні системи профтехосвіти, мовляв, повинен відігравати замовник професійних кадрів, а ПТУ не повинні перетворюватися у придаток до загальноосвітніх шкіл чи ставати «маленькими інтернатами для утримання малозабезпечених».

Так, повинна існувати система соціальної підтримки тих, хто її потребує та окремо система підготовки професійних кадрів.

Під час наради хочуть врахувати позиції всіх сторін та спонукати урядовців до прискорення реформування системи професійно-технічної освіти.

Нагадаємо, що під час нещодавньої сесії депутати облради вирішили виділити 6,8 мільйонів гривень з обласного бюджету для закладів профтехосвіти.

Згодом, в Інтернеті з´явилося повідомлення, що Міністерство фінансів України виділило з державного бюджету 500 мільйонів гривень стабілізаційної дотації на фінансування професійно-технічних училищ в областях. Волинська область у розподілі отримала 15 мільйонів гривень.

0 Комментариев