Лучанин стверджує, що у луцькому дитсадку вихователі продають іграшки, у дитсадку – заперечують

news

Лучанину у дитсадку пропонували придбати іграшки для дитини. Батько обурений цією ситуацією. Він вважає, що у дитсадку продають спеціально саме іграшки, адже спрацьовує психологічний ефект – дитина бачить іграшки, як їх купують інші батьки дітям і собі просить. У дитсадку та управлінні освіти міськради заперечують цей факт.

Про цю ситуацію інформаційному порталу «Волинь.info» повідомив Вадим Галка, батько дитини, яка відвідує дитсадок № 25.

Ми звернулися до управління освіти міськради щодо цієї ситуації. Там у це не повірили:

«Я не вірю у це, знаючи наших батьків. Ніхто зараз на таке не піде, на такі дурниці, думаю брехня, – відреагувала начальник управління освіти Луцькради Зіновія Лещенко, однак пообіцяла з’ясувати ситуацію.

Взяли коментарі ми і у дитсадку № 25. На територію дитсадка зайти можна безперешкодно – ніхто не питав хто ти і чому тут ходиш. Так само і всередині. Одна із виховательок підтверджує, що іграшки дали їм для реалізації, однак боїться говорити. Розмову із нею записали на диктофон та передаємо зміст:

«Вони принесли їх дешевше, як на базарі, я на базарі просто не знаю ціни»

«Хто вони? – запитую?

«Ну, вони?

«Завідуюча? – дівчина лише киває. Яка ціна?

«Я не знаю.

«Батько казав нам ціни, то які все ж?

«Ну ви ж самі все знаєте, пластилін за 100 гривень, а іграшку – за 200 гривень, але вони вже їх забрали. Ну, типу ми пропонували батькам. Вчора їх забрали (прим. редакції: вчора – 13 листопада). Вони просто пропонували. Це не було примусово. Вони передали їх і сказали питати батьків, хто має бажання».

Вадим Галка ж розповідає, що йому розповіли вихователі та нянечки, що їм у групу роздала завідувач ці іграшки для реалізації. Інші батьки теж купували, однак батьки для інформаційного порталу «Волинь.info» відповідають, що не знаю про це.

Завідувач дитсадком № 25 Тетяна Климук розповіла, що у п’ятницю, 10 листопада, приїхав невідомий чоловік і запропонував пластилін і ляльки:

«Я сказала йому, щоб він забирався зі своїми речами. Він поїхав. Взяли собі дві няні і на тому все закінчилось. Потім тато почав стверджувати, що ви продаєте іграшки. Ця ціна була дешевше, як на базарі. Дитина побачила ту ляльку, почала просити у тата, що хоче таку ж. Тато роздивився. Сказав, що хороша лялька, він включає, а вона на російській мові. А це випуск Китаю. Вчора, було телебачення. Він пішов по групах, але в жодній з груп нічого не мали».

Охорони на території, за словами завідувачки немає, є лише тривожна кнопка, тому і можуть заходити будь-хто.

Помічник вихователя каже, шо купила лише внукам: для внучки ляльку за 200 гривень та для внука пластилін, що не ліпиться до рук, – за 100 гривень. Батьки нічого не купували.

Після відвідин дитсадка запитали ще раз в управлінні освіти щодо цієї ситуації. Зіновія Лещенко повторила для нас слова завідувача дитсадка:

«На територію закладу прийшли ті, хто розповсюджує дитячі іграшки. Вийшла помічник вихователя, купила для своєї внучки, положила, дитинка побачила. І купила пластилін, бо пластилін на базарі і в магазинах набагато дорожчий. Положила так, що ті діти побачили і собі захотіли. Завідувач дуже строго ставиться до таких речей – носять книги, продукти навіть, вона забороняє таке».

Питаємо, чи є можливість зробити так, аби по дитсадках не ходили такі підприємці, Зіновія Лещенко каже, що ні, бо звідки знають, хто вони – можливо, це чоловік прийшов за дитиною, може поспілкуватися.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інформаційного порталу «Волинь.info» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: newsvolyn.info@gmail.com

 

1 Комментарий