Ердоган колко відповів Путіну на звинувачення в ісламізації Туреччини

news

Повідомляє korrespondent.net

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зробив їдке зауваження у відповідь на звинувачення російського колеги Володимира Путіна в навмисній ісламізації своєї країни, передає місцеве видання Today`s Zaman.

У середу Володимир Путін заявив, що чинне керівництво Туреччини впродовж тривалого періоду “проводить досить цілеспрямовану внутрішню політику з підтримки та ісламізації своєї країни“.

У відповідь на це Реджеп Ердоган у четвер заявив, що 99% населення Туреччини вже є мусульманами, пише видання.

Крім того, турецький лідер заявив, що російський Су-24 був збитий з причини “автоматичної реакції” турецьких збройних сил на порушення кордону.

Відзначимо, що Туреччина є першою в світі країною, де мусульманська релігія була відокремлена від держави. Це сталося в 1928 році, тоді ж до конституції країни був внесений принцип світськості. Після державного перевороту 1980 була прийнята стратегія “турецького ісламського синтезу”, коли влада стала більше спиратися на релігійні інститути.

Незважаючи на те, що турецький уряд стверджує, що понад 99% населення є мусульманами, наукові дослідження і соцопитування вказують на дещо інші дані. Так, в ході опитування, проведеного Sabanci University, 98,3% турків сказали, що вони сповідують іслам.

Опитування, проведене Eurobarometer, KONDA і деякими іншими науково-дослідними інститутами в 2013 році, показало, що близько 4,5 млн населення країни старше 15 років взагалі не сповідує будь-яку релігію. Інше опитування, проведене тими ж установами вже в 2015 році, показав, що число невіруючих людей досягло 5,5 млн. Це вказує на те, що приблизно 9,4% населення Туреччини не сповідують будь-яку релігію.

Нагадаємо, російсько-турецькі відносини помітно погіршилися після того, як у вівторок в 30 кілометрах від кордону з Туреччиною турецьким винищувачем F-16 був збитий російський бомбардувальник Су-24, що здійснював виліт з військової бази “Хмеймім” в Сирії.

Президент Росії Володимир Путін назвав обстріл російського літака над Сирією “ударом у спину від посібників тероризму“.

0 Комментариев