Експерти навчали початківців з громад управлінню проєктним циклом

news

Для представників громад з шести західноукраїнських областей – Волинської, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської відбулося навчання основним підходам до процесу підготовки проєктів.

Про це інформує регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Програма “U-LEAD з Європою” підготувала вступний семінар з управління проєктним циклом для початківців та широкого кола осіб, адже його учасникам стали проєктні менеджери, новопризначені фахівці з питань розробки та впровадження проєктів нових територіальних громад.

Вебінар відбувся, аби навчити представників територіальних громад основним підходам до процесу підготовки проєктів та ознайомити з історіями успіху, кращими практиками в сфері управління проєктами та територіями. За його словами, стратегічне управління важливе не лише у підходах до підготовки проєктів, але і є ключовим в управлінні самою громадою.

З громадами працювали досвідчені тренери – Петро Гоцалюк, Олександра Фадєєва, Григорій Перерва, Катерина Савчук – експерти з управління проєктним циклом Програми «U-LEAD з Європою».

Саме вони розповіли представникам громад про трирівневу систему стратегічного планування, проєкти як частину системи планування, стратегії інвесторів та донорів та ознайомили з кейсами реалізації проєктів розвитку в рамках стратегій розвитку територій.

Зокрема, експерт Петро Гоцалюк зауважив, що стратегія розвитку громади має узгоджуватися зі стратегією розвитку області та держави. А під час її написання потрібно активно залучати до роботи над нею представників громадськості, а сам процес створення стратегії має бути прозорим.

“Стратегія розвитку громади має бути не декларативним інструментом, а дієвим. І сам голова громади має у нього вірити”, – зазначив експерт.

Також присутні обговорили проєктне мислення, організацію проєктної роботи в громаді, постановку цілей та завдань у процесі планування, практичні кейси зі створення агенцій місцевого розвитку та роботи проєктних команд.

Під час семінару торкнулися питань, які пов’язані з ресурси, які необхідні для реалізації проєкту, з зовнішніми джерелами фінансування, з пошуком позабюджетних коштів, з процесом підготовки грантових заявок, з джерелами ресурсів для громад, з алгоритмом пошуку грантів. Громадам представили приклади успішного залучення грантів територіальними громадами.

Детально помізкували над просуванням проєктів, формою презентації проєктів, роботою проєктних команд, організацією співпраці з партнерами тощо.

Також під час заходу присутні поділилися майбутнім баченням власних громад.

 

Довідково:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев