7 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 7 липня, віряни святкують Різдво Предтечі та Іоанна Хрестителя, а у світі відзначають День працівника природно-заповідної справи. До вашої уваги традиції та прикмети в цей день – дізнайтеся, що можна і не можна робити!

За календарем віряни сьогодні святкують Різдво Предтечі та Іоанна Хрестителя Господнього. А у народі ця дата отримала такі назви: Іванов день, Івана Купала, Іван-травник, купальник, перший покіс.

В цей день, з давніх часів проводилось багато ворожінь та обрядів.

Люди вірили, що починаючи з 7 липня по 2 серпня, вся нечиста покидала водойми. Вода насичувалась цілющими силами. Щоб продовжити молодість та здоров’я, необхідно було вмитися цілющою росою.

Згідно з повір’ям, в Іванов день «відкриваються» земля і небо, вода набуває чудову силу, птиці та звірі починають говорити. Знахарі 7 липня ходили в ліс по трави і коріння, вірячи, що в цей час всі рослини мають дивовижну цілющу силу. Зібрати трави і коріння потрібно до сходу сонця, поки їх не обпалили сонячні промені.

Іванова ніч найкоротша в році. У давнину в цю ніч спати не лягали, щоб не накинулася на безпорадну людину нечиста сила, що розбушувалася в цей період. Напередодні свята, в день Горпини Купальниці, селяни на вікна і поріг клали кропиву, щоб в оселю нечисть не пробралася.

Увечері 6 липня розводили особливі ритуальні багаття на кордоні села (на розвилках доріг, біля річки, на пагорбах). У купальських вогнищах спалювали всякий мотлох, опудало відьми, одяг хворих людей (вважалося, що з речами згорять і хвороби). Через ці багаття кидали вінки, стрибала молодь, прагнучі захистити себе від хворіб, псування і підступів нечистої сили. Навколо вогню водили хороводи.

Вогні, запалювані в купальську ніч, вважалися чудодійними. Вогонь добували тертям дерева об дерево. Його називали живим, лікарським, лісовим. Щоб позбутися від негараздів в цей вечір треба тихо посидіти біля вогнища і подумки звернутися до духу вогню з проханням з вашого життя випалити все суєтне і наносне.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Якщо в цю ніч зоряно, то буде багато грибів.
  • Якщо в Іванів день гроза, то горіхів вродить мало і більшість з них будуть порожніми.
  • Сильна роса – до врожаю огірків.
  • Якщо в цей день дощ заплаче, то через п’ять днів сонце засміється.
  • Цикади скрекочуть – до жаркого дня.
  • Зарості верби на вітру шумлять – до зливи.
  • Аромат польових квітів посилився – до дощу.
  • Хто скупається у водоймі на Івана Купала, той позбудеться від всіх хвороб.
  • Листя папороті чоловічого донизу закручуються – до теплого і сонячного дня.

 

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Якщо сон з 6 на 7 липня і збудеться, то дуже не скоро. Сновидіння, побачене вдень 7 липня, може здійснитися через пів року. Якщо цього не відбулося, то вже не варто чекати його здійснення.
  • Спати в ніч на Івана Купала вважалося негоже.
  • Вважалося неправильним не купатися на Купала.

 

У вівторок, 7 липня, іменини відзначають власники таких імен: Кирило, Мефодій, Антон, Іван, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев