4 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

4 січня 2021 відзначаються День пристрастей за лимонною карамелькою, День Ньютона, Всесвітній день гіпнозу, Всесвітній день абетки Брайля.

У США – День дрібниць, День спагетті, День музичного поп чарту, День недопробитих бюлетенів, День безкоштовного квіткового кошика, День кидання кексу, в Нігерії – День Огоні, у Таїланді – День кавалерії, в М’янмі – День незалежності, у Конго – День мучеників незалежності, в Анголі – День мучеників колоніальних репресій.

Скільки відпочиватимемо на новорічні свята 2021?

Всесвітній день азбуки Брайля
4 січня 2019 року вперше було відзначено свято, присвячене винаходу французького тифлопедагога Луї Брайля, – Всесвітній день азбуки Брайля (World Braille Day), який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/73/161) 17 грудня 2018 року.
4 січня: яке сьогодні свято — історія і традиції - ЗНАЙ ЮА

Церковний календар: січень 2021

Православна Церква сьогодні шанує святу Анастасію, покровительку вагітних жінок. Вона жила у IV столітті та прийняла мученицьку смерть через гоніння на християн у Римі.

Анастасія Путорозрішниця вважається покровителькою всіх породіль, а тому, їй молилися, щоб попросити допомоги у пологах.

Їй також молилися про здоров’я і благополуччя дітей, вирушаючи до церкви 4 січня. Крім того, вважалося, що Анастасія протегує невинно засудженим людям.

В день 4 січня селяни ріжуть свиней для різдвяного столу. Починають готувати їжу до свята. Дуже популярною була свиняча ковбаса.

Традиції та звичаї дня
Анастасії молилися, щоб попросити допомоги у легких пологах. Їй також молилися про здоров’я і добробут дітей, вирушаючи до церкви 4 січня.

Крім того, вважалося, що Анастасія допомагає невинно засудженим людям.

Заміжні жінки і дівчата на виданні вишивали 4 січня особливі рушники. Вважалося, що саме вони можуть бути надійними оберегами і допомогти легше народити дитину, а також зберегти здоров’я матері.

Таким рушником бабка-повитуха згодом витирала піт з чола жінки, яка народжує, і вимовляла змови, які допомагали полегшувати біль і страждання.

Народні прикмети
Погода 4 січня віщує погоду в жовтні;
Якщо на даху будинку багато бурульок, значить буде врожайний рік;
Якщо на День Анастасії хмари пливуть проти вітру, то в найближчі дні будуть снігопади;
Якщо у річці стало менше води, значить, рік буде несприятливим для рибальства. Також, така прикмета віщує посуху влітку.
Що не можна робити
Вагітним жінкам у цей день не можна шити.
Забороняється 4 січня ходити по кімнаті босоніж – можна накликати біду своєму родичеві.
У цей день не можна бити тварин – у вас можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.
На Анастасію не можна проколювати вуха – вони довго гоїтимуться.

Календар стрижки волосся: січень 2021


4 січня День ангела імені відзначають: Анастасія, Дмитро, Іраклій, Федір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Свята та вихідні в Україні 2021

0 Комментариев