31 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

31 серпня 2020 світ відзначає День боротьби з провалами в пам’яті, День шепоту трави, День блогу та Міжнародний день обізнаності про передозування.

У США – День штату Південна Кароліна, День діатомової землі, День суміші із сухофруктів і горіхів, День свахи, День любові до судових адвокатів, у Сінгапурі – День учителя, в Молдові – Національний день мови, на Філіппінах – День національних героїв, у Киргизстані – День Незалежності, в Малайзії – День Незалежності, в Узбекистані – День пам’яті жертв репресій, в Афганістані – День Пуштуністану, у Польщі – День солідарності й свободи, у Тринідаді і Тобаго – День Незалежності, в Афганістані і Пакистані – День єдності белуджі та пуштунів.

Мучеників Флора і Лавра: яке свято сьогодні, 31 серпня – NizhynNEWS

В церковному календарі сьогодні мучеників Флора і Лавра. Ці ранньохристиянські святі були братами, будівельниками, які спеціалізувалися переважно на будівництві храмів. Зароблені кошти брати роздавали бідним і нужденним, навертаючи у віру Христову язичників. Здавна Флор і Лавр вважалися покровителями коней. Існує версія, що начебто під час віднайдення мощей цих двох святих припинився мор свійської худоби. Найдавніший жіночий монастир Києва – Фролівський (ХVІ), що на Подолі, названий на честь святих мучеників Флора і Лавра.

А ще цього дня вшановується ікона Богородиці Всецариця – одна з найвідоміших нині в світі. Цей образ Божої Матері був написаний у ХVІІ столітті, а нині знаходиться в грецькому монастирі Ватопед на Афоні. Віряни вважають цю ікону надзвичайно помічною від всіляких онкологічних хвороб. Один із відомих чудотворних списків Всецариці знаходиться в Києво-Печерській лаврі (храм Всіх преподобних Печерських).

У народі говорили, що настало Кінське свято, у яке прийнято пригощати коней якими-небудь ласощами.

Пекли спеціальне печиво у вигляді кінського копита.

Починалися 31 серпня так звані «бабські посиденьки», коли вечорами жінки збиралися вдома у якоїсь вдови і проводили вечори за розмовами і рукоділлям.

Поспівали до 31 серпня літні сорти яблук, а тому, обов’язково збирали урожай.

Що не можна сьогодні робити
Не можна працювати на конях в цей день. Навпаки, коней необхідно обов’язково добре нагодувати.
Також заборонено сьогодні запрягати воза і випалювати клеймо на худобі.

Народні прикмети на 31 серпня
Не встигнеш посіяти жито до Фрола – буде поганий урожай наступного року.
Не можна працювати на конях цього дня.
Навпаки, коня, за прикметою, потрібно обов’язково добре нагодувати.
Також заборонено 31 серпня запрягати воза і випалювати тавро на худобі.
Коней належало обов’язково окропити святою водою, щоб вони не хворіли, були міцними і змогли пережити навіть сувору зиму.
Кінь часто перебирає ногами і фиркає – чекай негоди
Висмикували полин і дивилися, яким було її коріння.
Якщо коріння товсте, то, за цією прикметою, можна очікувати хорошого врожаю вже наступного року.

Іменини у Дениса, Івана, Євгена, Михайла, Іларіона та Георгія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків
Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків із 2001 року відзначають як день пам’яті людей, що померли від передозування наркотиків

31 серпня тисячі людей в усьому світі висловлюють своє співчуття родинам і друзям жертв передозування та згадують тих, кого вони втратили.

День блога
Ідея святкувати День блогу (Blog Day) 31 серпня з’явилася в 2005 році, коли активні користувачі LiveJournal угледіли в слові blog цифри – 3108. Тому і датою свята встановили 31 серпня (31.08).

Ініціатори Дня блогу закликають присвятити його знайомству з товаришами з різних країн і з різними інтересами. Для цього пропонується написати короткі рецензії про п’ять різних блогів і 31 серпня опублікувати ці записи у себе з посиланнями на авторські сторінки. Вважається, що найкраще в цей день писати про блогі, які розходяться зі сферою звичайних інтересів автора, його точкою зору і життєвою позицією, щоб і сам користувач, і відвідувачі його сторінки відкрили для себе щось нове.

Блогери сприйняли ідею з ентузіазмом. Коли вперше 31 серпня оголосили святом, в індексі Google з’явилося відразу 30 тисяч нових сторінок. А в 2007 році в зв’язку з цією датою почався конкурс кращих блогів Best of Blogs.

0 Комментариев