28 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

28 червня 2020 У цей день світ відзначає День числа Тау. В Україні – День Конституції, День молоді, у США – День страхування, День тапіоки, День клавіші CAPS LOCK, у В’єтнамі – День сім’ї, у Казахстані – День працівників зв’язку та інформації, у Перу – День севіче, у Киргизстані – День юриста, на Гаїті – День батька.

28 червня – День Віта (Фіта). Фитом в народі прозвали святого Віта — мученика періоду раннього християнства. Селяни в цей день спостерігали прикмети. «Дощ на Фіта — погано для жита», — говорили в народі. Зате на Фіта (Віта) особливо завзято йде в зростання овес. Тому починали охороняти поля від худобини, а худобу — від соковитої зелені.

Якщо цього не робити, домашні тварини можуть об’їстися свіжих пагонів на хлібному полі, що їм загрожує хворобами, а то й загибеллю. Також було прийнято молитися святому Віту про захист худоби від всякої іншої напасті.

Народні прикмети на 28 червня

В цей день зазвичай цвіте короставник і цикорій.

  1. Дощ на Віта – прикмета того, що буде неврожай пшениці
  2. З’явилося 28 червня велика кількість мух – чекай доброго врожаю гречки
  3. Комарів багато – скоро встановиться погода, і піде дощ
  4. Після Віта не можна хліб сіяти. Казали 28 червня: «Хто сіє після Фіта, той простий буває – хліб не визріває».

 

 

Іменини у Григорія, Кассіана, Модеста, Єфрема, Августина і Лазаря. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ПРИВІТАННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

28 червня ми всі відзначаємо День Конституції України, державне свято. Воно радше, асоціюється у нас із черговим вихідним днем, оскільки навіть приватні структури роблять своїм працівникам маленьку відпусту у цей день.

Цей день приурочений до знаменної дати 1996 року, коли була прийнята перша Конституція незалежної держави.

Саме цим документом в червні 1996 року були закріплені правові основи країни, в тому числі територіальна цілісність і суверенітет. Ухвалення основного закону підвищило авторитет України на світовій арені.

День молоді України

Це свято засноване в червні 1994 року указом першого президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій країни. День молоді відзначається щорічно в останню неділю червня.

Привітання з Днем Молоді 2020 у прозі, віршах та картинках

0 Комментариев