27 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

27 лютого 2021 року відзначають Міжнародний день оптиміста, День білого ведмедя, День Покемона, День цифрового навчання, День обізнаності про аносмію і Всесвітній день неурядових організацій.

В США відзначають День тупості, День полуниці, День протеїну і День мексиканського кавового лікеру «Калуа», у В’єтнамі – День лікаря, в Австралії – Фестиваль прекрасного народження, в Індії – День мови маратхі, в Домінікані – День незалежності, у Сахарській Арабській Демократичній Республіці – День незалежності.

Церковний календар: лютий 2021

Цього дня, 27 лютого, вшановують святого Кирила – брата рівноапостольного Мефодія. 27 лютого – час, коли згадують гріхи, сповідаються, каються у скоєних вчинках.

Ким був святий Кирило?

Святий рівноапостольний Кирило і старший брат його Мефодій народилися в Македонії, в місті Солуні. Святий Кирило отримав хорошу освіту, з 14-річного віку виховуючись з сином імператора.

Юнак рано прийняв сан пресвітера. Після повернення до Константинополя був бібліотекарем соборної церкви і викладачем філософії. Святий Кирило з успіхом вів дебати з єретиками, іконоборцями і з магометанами. Прагнучи до самоти, він віддалився на гору Олімп до свого старшого брата Мефодія, але самотність його тривала  недовго.У 857 році обидва брати були послані імператором Михайлом у місіонерську подорож для проповіді християнства у хозар. По дорозі вони зупинялися в Херсоні і знайшли там мощі священномученика Климента, Папи Римського. Прибувши до хозар, святі брати розмовляли з ними про християнську віру.У 862 році почалося головна справа святих братів. На прохання князя Ростислава імператор послав їх до Моравії для проповіді християнства на слов’янській мові. Святі Кирило і Мефодій склали слов’янську азбуку і переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол, Псалтир і багато богослужбові книги. Також вони вели Богослужіння на слов’янській мові.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Існувала традиція ходити 27 лютого в гості по бабам-повитухам, які допомагали породіллям звільнитися від тягаря. Сни в ніч на 27 лютого є віщими.

Кажуть, що Кирило – укажчик літньої погоди. Намагалися утримати сніг на грядках. Для цього виходили на городи і утаптивали його. Селяни вважали, що грунт в такому випадку буде більш родючим. Що стосується робіт в городі, то в основному цим займалися жінки – вони ж і утаптивали землю, іноді залучаючи до роботи дітей.

У старовину день 27 лютого називали «Бабиними взбриксами». Існувала традиція ходити 27 лютого в гості до бабам-повитухам, які допомагали породіллям звільнитися від тягаря. Їх пригощали пирогами, солодощами, вином. Чоловіки готували для жінок особливе пиво, змішуючи його з водою, зібраної з семи святих джерел. Також пивом 27 лютого пригощали і повитух, дякували їм за допомогу в народженні дітей. На столах 27 лютого обов’язково стояв безалкогольний напій на основі прянощів і меду.

Говорили, що сни в ніч на 27 лютого є віщими. Наприклад, тарілка і горнятко сняться до невдачі у великих справах, риба – до несподіваних вістям, кладовище – до довгого і щасливого життя, годинник – до тимчасових труднощів, лист – до розставання з близькою людиною, розмова по телефону – до неправдивим чуткам, дитина на руках – до стабільності і спокою. Гонитва 27 лютого сниться до судового розгляду, а сумка обіцяє розорення.

27 лютого – забобони, прикмети і повір’я дня

27 лютого краще не стригти нігті і волосся, не відвідувати лікарів, особливо стоматологів і косметологів. А ось покупки, здійснені в цей день, будуть вдалими. Придбані речі прослужать вам довгий час.

Ще можна починати лікувати алкогольну залежність. Велика ймовірність, що терапія принесе плоди, і допоможе людині позбутися згубної звички.

Сни в ніч на 27 лютого – віщі. Тому вранці потрібно згадати, що ж вам наснилося. Сновидіння підкаже, що вас чекає найближчим часом:

 • горщик і тарілка сняться до невдачі в справах;
 • риба – до несподіваних новин;
 • кладовище – до щасливого і довгого життя;
 • годинник – до труднощів, які виявляться тимчасовими;
 • лист – до розставання;
 • розмова по телефону – до порожніх чуток;
 • тримати на руках малюка – до спокою і стабільності;
 • сумка – до розорення;
 • гонитва – до судового розгляду.

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

Народні прикмети на 27 лютого

 • Якщо за вікном гарна погода, то буде невелике похолодання.
 • Міцний мороз – до спекотного літа.
 • Сонячний день – до теплого літа, але морози протримаються ще довго.
 • Яка погода на Кирила, таким і серпень буде.
 • Синиці голосно щебечуть – до потепління.

Що можна робити 27 лютого

 • Закупи в цей день будуть вдалими, речі довго вам прослужать.
 • Це успішний день для лікування алкоголізму.

Що не можна робити 27 лютого

 • Не рекомендується стригти волосся й нігті.
 • У цей день не плануйте візит до лікаря. Відвідання стоматолога і косметолога перенесіть на інший день.

Іменини у Авксентія, Кирила, Михайла, Феодора, Марона і Георгія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев