23 грудня: яке сьогодні свято?

news

23 грудня православні віруючі відзначають пам’ять мученика Міни Красномовного, який постраждав за віру на початку 4 століття разом зі святими Єрмогеном і Євграфом.

В давні часи наші предки вважали мученика Міну цілителем очних хвороб. Існує повір’я, що цей святий володів даром чудотворення і лікував людей із поганим зором. При цьому в народі знали, що Міна не тільки дає очам фізичне здоров’я, але і забирає з них пелену, що заважає відрізняти добро від зла, а правду – від брехні.

За календарем віряни сьогодні віряни День пам’яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського. Святитель Іоасаф (при хрещенні Іоаким) народився в Прилуках, колишній Полтавській губернії, в 1705 році, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. Він походив з давнього благочестивого роду Горленкових.

Народні прикмети 23 грудня

 1. Якщо погода ясна, то чекай морозів.
 2. Якщо видно кільця навколо місяця і сонця, то буде сильний снігопад.
 3. Якщо снігу навалило до самої огорожі, то в наступному році буде урожай поганий.
 4. Зірки мерехтять – до холоднечі.
 5. Зірки яскраво горять – до холодів.
 6. Якщо зірки здаються менше, ніж зазвичай, то буде снігопад.
 7. Велика Ведмедиця яскраво сяє – до бурану.
 8. Вітряна і суха погода обіцяє посушливе літо.
 9. Якщо погода ясна і безхмарна, то чекай морозів.
 10. Пиво в бочках піниться – до снігу.
 11. Хмари білі по небу пливуть – до морозів.
 12. Якщо сороки біля людського житла літають або під дах ховаються, то буде холодно.

Що не можна робити цього дня:

Подаючи милостиню – не дивіться жебракові в очі – до біди. Уникати людних місць – таким чином ви вбережете себе від ймовірної небезпеки.

Тим часом, у народі радять 23 грудня більше посміхатися робити добрі справи та за можливості довго поспати. Чим довший сон – тим довше ви проживете.

 

23 грудня день ангела відзначають: Анатолій, Олексій, Яків, Констянтин, Михайло, Євген, Олександр, Петро, Степан, Сергій, Микола, Георгій, Іван, Олександра, Євдокія, Тетяна, Ангеліна, Фекла, Анна.​

 

 

0 Комментариев